Отвориха „злополучното“ летище Сарафово 19.07 | 19:07
Това става по-малко от 24 часа след бомбения атентат

Летище Бургас е отворено за пристигащи и заминаващи полети. Това става по-малко от 24 часа след трагичния инцидент, съобщиха от Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията.
Министърът на вътрешните работи, както и министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията и министърът на външните работи все още са в Бургас и продължават да координират предприетите действия за възстановяването на нормалната работа на място.
Завишените мерки за сигурност, които бяха въведени за всички транспортни обекти, ще действат и за летище Бургас. Създадена е организация това да не доведе до забавяне на полети.
Проверките на гражданите отнемат повече време и всеки, на който му предстои да използва въздушен транспорт трябва да бъде на аерогарата най-малко 2 часа по-рано. Завишен е контролът по всички граници на страната – на граничните пунктове на изход се извършват цялостни проверки на всички пътници в това число и граждани на ЕС.
През целия ден летище Варна приемаше полетите, които бяха пренасочени от Бургас. Въпреки завишения трафик и благодарение на добрата координация между институциите, полетите се извършваха в рамките на минимални закъснения. Не се стигна до отмяната на нито един полет.
Всички транспортни обекти в страната – летища, пристанища, авто и ж.п. гари, функционират нормално, при засилени мерки за сигурност. Към този момент няма данни за проблеми или нарушения. Осигурено е присъствие на екипи на ДАИ на големите автогари в страната и се извършват проверки. Национална компания "Железопътна инфраструктура” и "Холдинг БДЖ” ЕАД работят при завишени мерки на сигурност и в координация с "Транспортна полиция”. Всички съоръжения по железопътната инфраструктура, са били проверени още вчера, до 21:00 ч.
Водещи
-
Индийска ясновидка: Никакви лекарства не могат да спасят Доналд Тръмп!
Арчена Нагабушанам очаква и много катаклизми, които ще ударят Земята
10.08 | 17:40
-
Известен руски режисьор се удави в Созопол
Юрий Бутусов e почивал у нас със семейството си
10.08 | 17:20
-
Христо Гаджев за президента Радев: Явно лицемерието е заразно
Общо за 12 месеца правителствата на Радев са продали 262 държавни имота, подчерта депутатът от...
10.08 | 17:00
Най-четени
-
Разкриха какво е правил Тодор Славков преди края си
Христо Крушарски имал заръка от бабата на Тошко да се грижи за него
10.08 | 12:40
-
Президентът: С разпродажбата на държавни имоти се готви най-големият грабеж от 90-те насам
Бързането с еврото изпразни хазната и сега кабинетът търси пари и разпродава държавата, така...
10.08 | 10:00
-
Бащата на Сияна дарява 1,2 млн. лева на нуждаещи се деца
Цялата сума от застраховката на шофьора ще дадем на деца в неравностойно положение, заяви...
10.08 | 12:00
-
Морето изхвърли на плажа в Бургас нарочно удавено куче
То е било омотано в плат, вързано с въже и прикрепени каменни тежести
10.08 | 11:20