„Софийска вода” прекъсва незаконен водопровод 10.06 | 07:10
Преди три седмици "Софийска вода" прекъсна временно съоръжението в кв. "Орландовци"

Днес (10 юни) незаконно присъединеният водопровод към имоти в кв. "Орландовци” ще бъде спрян трайно, съобщават от "Софийска вода".
Водопроводът захранва с вода няколко десетки постройки, които никога не са били клиенти на дружеството.
Преди три седмици "Софийска вода” прекъсна временно съоръжението като мярка за разрешаването на проблема с незаконното потребление на вода. В изминалия от тогава период дружеството е положило усилия да постигне споразумение с жителите на ул. "Градините” в кв. "Орландовци".
В настоящата ситуация не съществува законов ред, съгласно който проблемният водопровод да бъде узаконен и на ползвателите му да се открият партиди. Това налага да се пристъпи към окончателно прекъсване на водоподаването.
От "Софийска вода" посочват, че предстоящото спиране на незаконния водопровод било част от действията на дружеството да защити интересите на коректните си клиенти. Също така било и мярка за постигане на по-добри резултати в изпълнението на мащабната програма за намаляване на загубите на вода. Голяма част от общия процент загуби се формира именно чрез нерегламентирано ползване на вода.
Проверката и анализите на дружеството показвали, че само по незаконния водопровод на ул. "Градините” са изтичали повече от 50 куб. м вода на ден. А пък кв. "Орландовци” е един от кварталите с най-високо ниво на загубите в София.
Водещи
-
Израелските военни сили значително разшириха контрола си в ивицата Газа
Противоречиви гледни точки
07.04 | 17:59
-
Почина още един от пострадалите при пожара в Кочани
Трагичната новина беше обявена от македонския министър на здравеопазването Арбен Таравари.
07.04 | 17:45
-
За пръв път в историята на медицината, мъжка контрацепция без хормони навлиза в етап на сериозни клинични проучвания
Други проекти за мъжка контрацепция
07.04 | 17:30
-
Сняг затрупа щъркеловите гнезда в село Белозем
По думите му щъркеловите семейства не са обезпокоени сериозно от снежната обстановка и...
07.04 | 17:15
Най-четени
-
15 737 са чуждестранните студенти, които учат у нас през 2024 г.
През 2024 г. почти 9 000 чуждестранни студенти идват от страни извън Европейския съюз, а почти...
07.04 | 10:45
-
Отиде си още една знакова фигура от театъра
Днес своя път нагоре е поел актьорът Пламен Сираков. Тъжната вест съобщиха от Съюза на...
07.04 | 15:30
-
Росен Желязков: Достойните българи не търсят награда, но на тях се дължи признание
„Да си достоен, означава да си уважаван от останалите", подчерта Желязков в своето приветствие...
07.04 | 13:45