Съдът наложи наказания на адвокати по делото „Килърите“ 24.01 | 21:15
Заседанието по делото продължава утре в 9 часа

Съдът потвърди наказанията на адвокати по делото "Килърите”. Агенция "Фокус" предаде, че съдия Димчо Луков не е уважил молбите на адвокатите Марин и Димитър Марковски и Божидар Терзийски за отмяна на глобите им от по 1000 лв., наложени в края на ноември, заради отсъствие от залата, довело до отлагане на заседание. Не бе отменено и наказанието от 500 лв.
на адвоката Розалина Апостолова за нарушаване на реда в залата, довело до прекъсване на заседанието. Наказанието се запази и за подсъдимия Янко Попов, глобен с 200 лв. и отстранен от залата за 10 минути заради реплика към свидетел. Преди края на заседанието днес съдия Луков се произнесе по над 20 доказателствени искания, направени от защитата в средата на декември.
Не бе удовлетворена молбата на адвокат Николай Беров да се проведе заседание по делото в Ловешкия затвор, както и искането на подсъдимия Петър Стоянов свидетел да бъде разпитан на полиграф. В залата няма да бъде призован и бившият депутат Дончо Димитров – Провадиеца, както поиска защитата на подсъдимия Георги Вълев, за да бъдат проверени показания на свидетеля Найден Недялков.
Преди тези определения, показания даде и вторият призован за днес свидетел Цветан Цонев. Той е човекът, съобщил на полицията част от номера на колата, с която убиецът на Румен Рачев се е оттеглил от местопрестъплението на 3 юли 2009 година. По обед тогава свидетелят е видял едър бягащ мъж, облечен с гащеризон и с пистолет в ръка, преследван от група хора с викове "Уби човек. Спрете го!”.
Осмото заседание по делото "Килърите” ще продължи утре от 9.00 ч.
Водещи
-
Петкова отговори на Асен Василев: Той критикува себе си и собствените си политики
Проблемите, които имаме с НПВУ да бъдат сведени до - гласувайте тези два или три закона са...
06.03 | 17:59
-
Лекар: Кашлицата и отпадналостта след грип могат да продължат до 20 дни
Специалистите напомнят, че дори след отшумяване на високата температура, пациентите трябва да...
06.03 | 17:40
-
Украйна може да продължи да разчита на подкрепата на Белгия
Белгийският премиер призова да не се забравя, че Русия е нападателят, а Украйна е нападнатата...
06.03 | 17:00
Най-четени
-
Грандиозен обрат с времето: Зимата се завръща ударно със сняг и студ
След преминаването на този фронт ще започне период на по-студено време, ще се изгради...
06.03 | 12:15
-
Кирил Петков: Единствената институция, която не контролира Пеевски, е Европрокуратурата
Това, което ДПС казва, е, че Пеевски контролира това мнозинство. Единствената институция,...
06.03 | 15:59
-
Вече не може да плащаме глоби в брой към МВР и КАТ
МВР премахна касовите плащания в столичните управления
06.03 | 10:30
-
Пълен резил в "Хелс китчън". Зрителите на Нова останаха потресени
Джулиана Гани и Миглена Каканашева от звездния отбор бяха помолени от шеф Виктор Ангелов да...
06.03 | 15:45