"Топлофикация София": Огромни дългове, амортизирана мрежа, без пари за инвестиции и ремонти само при аварии 16.12 | 10:45
Председателят на Асоциацията на топлофикационните дружества Кремен Георгиев заяви в "България сутрин", че трябва да се направят инвестиции, а не само да се покриват дълговете.

Огромни дългове, амортизирана мрежа, без пари за инвестиции и ремонти само при аварии. Така може да се опише състоянието на най-голямото столично общинско дружество - "Топлофикация София".
Председателят на Асоциацията на топлофикационните дружества Кремен Георгиев заяви в "България сутрин", че трябва да се направят инвестиции, а не само да се покриват дълговете.
По думите му размерът на риска столичани да останат на студено не е притеснителен: "По частен случай не бива да се притесняваме, че ще останем без парно, защото имало някаква авария".
"Топлофикация" е собственост на общината и държавата не би трябвало да има общо с този проблем. Единственият начин е да се помогнем през "Булгаргаз", но това не решава проблема. Голямата болка на "Топлофикация София" е липсата на инвестиции. Имаше много години време да се направи това. Някой трябва да плати дълговете и максимално бързо да се направят инвестиции, горе-долу за около две години. Съоръженията трябва да започнат да работят и да се изплатят", коментира Георгиев за Bulgaria ON AIR.
Гостът посочи, че парите в момента изгарят в котлите, които произвеждат само топлинна енергия и се очакват пари срещу нея.
Кремен Георгиев отбеляза, че от около 1000 аварии на месец, ние чуваме само за една, която продължава по-дълго.
"Хубаво е през летния период да се отделят средства за слабите места в топлопреносната мрежа, където стават аварии. Да се направи така, че трасе с прекалено много аварии, следващата година да се подмени и да се прехвърлим на друго", смята експертът.
Георгиев е на мнение, че не е работещ вариантът за повишаване в пъти цената за крайните потребители, защото те няма да могат да си позволят услугата.
По думите за "Топлофикация София" му няма значение какъв вид е правителството в страната.
Водещи
-
Камера е записала думите на починалия арестант в Казанлък: Убихте ме!
47-годишният мъж почина след арест в Центъра за Спешна медицинска помощ в града
20.03 | 20:45
-
"Почивайте в мир, ангели наши": В Кочани се простиха с жертвите на пожара
Семействата на загиналите при трагедията изпратиха своите деца в последния им път в няколко...
20.03 | 21:00
-
Орлин Колев: Не съм обвързан с политически партии или личности
Ще продължа да преподавам на студентите, но се налага да изляза в неплатен отпуск, ще...
20.03 | 20:13
-
Петков за избора на Орлин Колев:Всичко е ясно - "Ново начало" играе с управляващите
Ако Борисов не защитаваше Пеевски, Пеевски щеше да е от хаштаг "Кой" на хаштаг "Никой"
20.03 | 20:00
Най-четени
-
Какви потребителски такси дължим като здравноосигурени
Информацията важи за всички лечебни и здравни заведения на територията на страната, независимо...
20.03 | 08:30
-
Третият ерген Васил Пенев влиза в предаването тази вечер
Васил Пенев е на 29 години. Живее и работи в София в сферата на търговията и рекламата
20.03 | 10:30
-
Държавата предлага 30% сградна инсталация в сметката за парно
След решение на Върховния административен съд досегашният начин на изчисление беше отменен
20.03 | 13:20
-
Високо напрежение в НС: Борилавова нарече Тошко Йорданов "изтривалка на ГЕРБ"
Той й се скара да млъкне, докато той говори от трибуната
20.03 | 16:30