„Трансперънси Интернешънъл”: България остава с високи нива на корупция в публичния сектор 11.02 | 15:10
Страната ни се нарежда на 76-о място сред 180 държави
България остава сред държавите с високи нива на корупция в публичния сектор. Това показва Индексът за възприятие на корупцията за 2024 година, публикуван във вторник от "Трансперънси Интернешънъл”.
България се нарежда на 76-о място сред 180 страни. Под нас от ЕС е само Унгария - с 41 точки. Като най-големи предизвикателства пред страната ни са посочени "борбата с безнаказаността, укрепването на институциите и повишаването на общественото доверие в управлението”.
От публикуваните данни става ясно и че Дания отново оглавява класацията - с 90 точки, а на дъното ѝ остават държави като Сомалия, Венецуела и Сирия. Индексът използва данни от 13 независими източника, включително Световната банка и Световния икономически форум.
Водещи
-
Любослав Костов: 5% увеличение на заплатите не стига до никъде
Цената на липсата на бюджет
16.01 | 17:59
-
Венера преминава във Водолей, където ще остане до 10 февруари
От прагматичния и амбициозен Козирог, където Венера е търсила стабилност и статус, сега тя...
16.01 | 17:40
-
Магнитни бури през уикенда. А след това и на тези дати
Причината за явлението са потоци заредени частици от слънчевия вятър след изригвания през...
16.01 | 17:20
Най-четени
-
10-годишният Симеон спечели приза "Читател на годината", балансирайки между традиционните романи и интерактивните технологии
Внос на навици от Англия
16.01 | 11:15
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов продължава със срещите из страната с представители на ГЕРБ
Днес Борисов е на среща с кметове и членове на партията във Велико Търново, където е и...
16.01 | 15:45
-
Загиналите жени при пожара в ж.к. „Свобода“ в София са се задушили, тъй като са се евакуирали сами
По думите му проблемът не е бил в електрическата мрежа на блока, а в зарядно устройство,...
16.01 | 13:30
-
Пожар в столичния квартал „Свобода“ взе три жертви
Огънят е избухнал към 3:00 ч. в петък сутринта
16.01 | 11:01