"Червения пират" заплашвал съседите си в Сливен 07.03 | 09:45
Полицията задържа в София Илко Захариев

Полицията задържа в София Илко Захариев. Той стана известен с прозвището Червения пират. Според властите мъжът изпращал заплашителни имейли към магистрати, кметове и обществени личности. В столицата Захариев водил скитнически начин на живот. Установено е, че бил автор на бомбени заплахи към училища, молове и Агенция "Митници”. Червения пират е родом от Сливен. Негови съседи, които той също е заплашвал, споделиха, че бил диагностициран с раздвоение на личността.
Родителите му са разведени. В блока, в който е израснал мъжът, е имало общо събрание, заради проблеми с него. Венета е учител и познава Илко отдавна, защото в Сливен живеят врата до врата. Преподавала му е по химия. Казва, че от много години той имал психични проблеми, но била изненадана от новините. "Той завърши с отличен успех гимназията. Интелигентен е и дори кандидатства за архитект, но не го приеха”, спомня си жената.
Венета разказа, че на вратата на апартамента, в който живеел Червения пират, бил залепил бележки с подписа си, с които заплашвал съседите, че, ако тропат, ще стреля. Събранието на блока било именно заради тях. Направили и подписка и я внесли в полицията.
Водещи
-
Втори ден хаос по европейски летища заради кибератаката
В Брюксел над 80 полета на летището в Завентем бяха забавени, а 20 бяха отменени
21.09 | 18:00
-
Пореден протест заради безводието в Плевен
21.09 | 17:40
-
Великобритания официално признава Държава Палестина
Очакваното обявяване се случи преди сесията на Общото събрание на ООН
21.09 | 17:20
-
НАТО вдигна германски изтребители, заради руски разузнавателен самолет над Балтийско море
Руската машина е летяла в международното въздушно пространство без полетен план или...
21.09 | 17:00
Най-четени
-
Почина продуцентът Росен Цанков
Той е син на режисьора Вили Цанков и доведен син на Стефан Данаилов
21.09 | 10:40
-
Благотворителен базар пред НДК в подкрепа на деца със специални потребности
Той ще се проведе от 10 до 18 ч.
21.09 | 09:15
-
20 страни от ЕС са с отрицателен естествен прираст на населението през 2024 г.
България е втора в негативната класация след Латвия
21.09 | 13:00