10 г. затвор за Антон Ангелов за убийството на Севилия Райчева 15.10 | 16:20
Другият обвиняем - Янка Младенова, беше оправдана

Софийският градски съд (СГС) отсъди 10 г. затвор за Антон Ангелов за убийството на 19-годишната Севилия Райчева от столичния кв. "Люлин". Ангелов следва и да заплати по 100 000 лева на близките на убитото момиче.
Янка Младенова, която беше другият подсъдим по делото, беше призната за невинна. Тя е освободена от ареста, като мярката ѝ за неотклонение беше променена на "подписка", предаде агенция "Фокус".
Севилия беше убита в кв. "Люлин" следобед на 13 май, петък, 2011 г., като Антон Ангелов тогава е бил на 17 години, т.е. непълнолетен. Убитото момиче и Антон са били приятели. Според съда Ангелов, макар и непълнолетен по време на извършване на убийството, е имал способността да разбира постъпките си.
Според обвинителния акт на момичето са му нанесени над 40 удара с нож, за да му бъдат откраднати десетина грама злато. Прокуратурата повдигна обвинение за убийство по особено жесток начин.
Присъдата на Ангелов влиза в сила веднага, като от нея се приспада едната година, в която той е бил с мярка за неотклонение "задържане под стража”. Отсъденото от СГС може да бъде обжалвано в 15-дневен срок.
Майката на Севилия каза, че присъдата е изключително несправедлива и ще бъде обжалвана. Според нея Янка Младенова е съучастник в убийството и трябва да бъде наказана.
Водещи
-
Първан Симеонов: Проблемът на правителството е с прекаляването - оттук идват големите грешки
Енергията от 2020 г. не е изчерпана, търси си нов стопанин
21.07 | 18:00
-
Източeн хороскоп за втората половина на юли
Партии започват рокади и реформи, отпускарите ще се радват на повече екзотика, изчислява...
21.07 | 17:45
-
Опасни бактерии са открити по турското крайбрежие
Има ги в крайбрежните райони на Мраморно, Егейско и Средиземно море, бият аларма здравни...
21.07 | 17:30
-
Мнозинството в НС предлага промени, свързани със заплащането на медиците
Законопроектът е публикуван на сайта на Народното събрание
21.07 | 17:30
Най-четени
-
Хаджигенов за ареста на Благомир Коцев: Не можем да кажем, че това е чиста поръчка
Той заяви, че не може да приеме упреците към съда
21.07 | 10:00
-
Ваучерите за храна, издадени през 2025 г. в лева, ще могат да се ползват до края на тяхната валидност
Те ще бъдат конвертирани в евро на касата
21.07 | 13:00
-
В жегите: Без плаж - от 11 до 16 ч.
Не преяждайте и не пийте алкохол, не влизайте в морето след хранене, съветва лекар
21.07 | 10:15