16-годишна нападнала и обрала възрастна жена, полицията я хвана 22.11 | 15:29
Задигнатите 590 лв. са открити, в най-скоро време ще бъдат върнати на собственичката им

Столични полицаи задържаха 16-годишна за извършен грабеж на възрастна жена в ж.к. "Дружба". Непълнолетната вече е привлечена като обвиняема от Софийската градска прокуратура, съобщиха от МВР. Престъпното деяние е квалифицирано по чл. 199, ал. 1, вр. чл. 198, ал. 1 от НК.
Досъдебното производство по случая започна, след подаден на 20 ноември т.г. сигнал за грабеж в столичния квартал "Дружба". Незабавно пристигналите екипи от служители от сектор "Охрана на обществения ред" в СДВР установяват и задържат двама младежи.
В хода на разследването е изяснено, че по обяд същия ден, 86-годишната жена е изтеглила парична сума от банкомат. Докато слагала парите в портмонето, тя била блъсната от непознато момиче, което го издърпало от ръцете й и побягнало в посока междублоковото пространство. След като се скрила между паркираните автомобили, тийнейджърката – с криминалистически регистрации за кражби, грабежи, държане на наркотични вещества и хулиганство, взела парите /в размер на 590 лв./ и изхвърлила чуждото портмоне.
Според първоначалните данни младежът, който я придружавал, я убедил да признае вината си, което тя направила пред полицаите, а той заявил, че не е съпричастен към извършеното престъпление.
Пострадалата жена е настанена в болница с причинена средна телесна повреда. Открадната сума е иззета и приобщена към материалите на досъдебното производство, като тя ще бъде възстановена на жертвата по най-бързия начин.
С постановление на наблюдаващия прокурор 16-годишната е задържана за срок до 72 часа. Предстои внасянето в съда на искане за определяне на мярка за неотклонение "задържане под стража" спрямо обвиняемата.
Водещи
-
Путин създава буферна зона по границата с Украйна
„Одобрихме създаването на необходима буферна зона за сигурност по нашите граници. Въоръжените...
22.05 | 20:40
-
Столична община наложи глоби в размер на над 164 000 лв. на двете сметопочистващи фирми
От Столична община припомнят, че през 2023 г. общият размер на санкциите, наложени на всички...
22.05 | 20:20
-
Димитър Ганев от Тренд: Целта на Румен Радев с референдума е по-дългосрочна
Инфлацията и високите цени са най-големият проблем за хората в последните месеци. Да не...
22.05 | 19:59
Най-четени
-
И 1 глас против в Европейския съвет, може да ни препъне към Еврозонта
Симен Дянков изрази изненада, че шефът на БНБ е коментирал темата, защото това не помага за...
22.05 | 13:50
-
Изненада! ЦРУ открило извънземни, работещи в Аляска
Нова порция разсекретени доклади бяха публикувани на официалния уебсайт на Управлението
22.05 | 15:50
-
Над половината българи подкрепят инициативата на президента за референдум за еврото
Това сочат резултатите от проучване на "Тренд"
22.05 | 11:00
-
Политолог: Румен Радев закъсна с правене на партия
Любомир Стефанов смята, че КС ще потвърди решението на Наталия Киселова за отхвърляне искането...
22.05 | 14:40