18 души ще се борят за място в новия парламент без партия зад гърба си 15.02 | 11:15
Голяма част от независимите кандидат-депутати са свързани с Георги Кадиев
Независимите кандидати, които ще се явят на изборите за нов парламент на 26 март, са общо 18. Точно половината ще се борят за подкрепата на избирателите в София. Останалите са пръснати по други градове. Сред деветте независими в столицата са народните представители от 43-тото Народно събрание Георги Кадиев и Димитър Байрактаров. Това се разбира от регистрацията на инициативни комитети в подкрепа на участници без партии, срокът за които изтече онзи ден, предаде КРОСС. В листата на 23-ти МИР в столицата, където ще е Кадиев, има още един независим - Ева Маринова. В същия избирателен район се намира квартал "Младост", чийто кмет Десислава Иванчева бе избрана м.г. с подкрепата на нерегистрираната партия на Кадиев "Нормална държава", пише "Сега".
Димитър Байрактаров ще е претендент от 25-и МИР. Късно в понеделник той съобщи, че напуска Патриотичния фронт и партията на Валери Симеонов - Национален фронт за спасение на България (НФСБ), и се явява като независим. Байрактаров призна, че разривът между него и бившите му съпартийци е дошъл заради мястото му в листите на "Обединени патриоти".
В 25-и МИР в София има още четирима независими кандидати. Един от тях е Венцислав Кенанов, който е сред основателите на партията на Георги Кадиев. Другите неизвестни до момента са Мария Колева, Гергана Денева и Тодор Белмустаков. В 24-ти МИР независимите са двама - Никола Вапцаров и Николай Андреков. Вапцаров е внук на Борис, брат на поета Никола Вапцаров. Той е зам.-кмет на община "Младост" от партията на Кадиев.
Във Варна кандидатите без партии зад гърба си са трима. Това са общинският съветник Красимир Жейнов, както и Росица Йорданова и Илко Христов. Жейнов е старо лице от политическия пейзаж на Варна. Участвал е на местните избори с листата на Партията на зелените и "Екогласност". Бе активен и на протестите във Варна през 2013 г. Във Велико Търново се е регистрирал един независим кандидат - Даниела Давидкова. Според регионалния вестник "Борба" от местната структура на "Нормална държава" са потвърдили, че Давидкова е подкрепена от тях.
В Ловеч също ще има независим - Златко Здравков. Бил е шеф в местната агенция "Автомобилна администрация" и е обявен за сътрудник на ДС. По един независим кандидат има още в Пловдив, Плевен, Смолян и Хасково.
Водещи
-
Пламен Димитров: Очаква се да има национална вълна от протести
“Социалното недоволство ще избухне и ние ще го водим”, закани се президентът на КНСБ.
26.12 | 18:00
-
Въвежда се задължителен тест за алергия преди боядисване във фризьорски салон от догодина
От бранша предупреждават, че някои от изискванията са непосилни и може да се стигне до...
26.12 | 18:00
-
При минус 8° спасиха двама премръзнали туристи под Черни връх
От агенцията уточняват, че става дума за мъже, които са били облечени с дънки, анцуг и по...
26.12 | 17:30
-
Печатницата на БНБ продължава работа и след въвеждането на еврото
Машините за банкноти са универсални и не се нарязват, сменят се само печатните форми
26.12 | 16:30
Най-четени
-
Сняг и заледени пътища затрудниха движението в страната 3
Засегнати бяха отделни населени места в областите Видин, Монтана и Враца.
26.12 | 10:15
-
Проф. Рачев: Очакват ни ледени дни в цялата страна
И посочи студен фронт на картата, който според него може да предизвика леки превалявания на...
26.12 | 13:00
-
Телевизиите в бясна конкуренция в новогодишната нощ
Много звезди и хубава музика ще има и в празничната програма на Нова тв. В навечерието на...
26.12 | 13:15
-
Временно е затворен Проходът на Републиката заради катастрофирал камион
Причината е катастрофирал камион, уточняват от агенцията. Превозните средства изчакват на...
26.12 | 15:15