23 града в страната почитат загиналите мотористи 15.09 | 12:23
Проявата, организирана от Българската мотоциклетна медия, е част от социалната мото кампания “Ние сме хора, не “донори” и е включена в календара със събития, посветени на Европейския ден без жертви на пътя - 26 септември

За четвърта поредна година в 23 града на страната днес ще бъде отбелязан Денят в памет на загиналите и в подкрепа на пострадалите мотоциклетисти. Инициативата е на Българската мотоциклетна медия и е подкрепена от Главната дирекция "Национална полиция".
Проявата, организирана от Българската мотоциклетна медия, е част от социалната мото кампания "Ние сме хора, не "донори” и е включена в календара със събития, посветени на Европейския ден без жертви на пътя - 26 септември, допълва БНР.
Целта на инициативата е мотоциклетистите не само да почетат паметта на загиналите свои колеги, но и да обърнат внимание на останалите участници в движението върху спецификата при управлението на мотор, да допринесат за повишаване на пътната култура и намаляване на агресията на пътя.
В София Денят ще бъде отбелязан със заупокойна молитва пред Националния исторически музей. В тази връзка от Столична община въвеждат временна организация на движението, като от 08.00 часа до приключване на събитието ще бъде забранен престоят и паркирането на пътни превозни средства на паркинга пред музея.
Водещи
-
НА ЖИВО Бял дим от Сикстинската капела: Конклавът избра новия папа!
Петото гласуване е било успешно
08.05 | 19:31
-
Обрат в парламента: Опозицията обяви трети вот на недоверие
Кога ще бъде внесен той остана неясно
08.05 | 19:30
-
18-годишната Магдалена от Хасково е била удушена на 26 април
Това става ясно от съдебномедицинската експертиза
08.05 | 19:30
-
При провал в преговорите: ЕС ще наложи мита на стойност 95 млрд. евро на САЩ
Стоките, които ще бъдат обхванати от ответните мерки, включват промишлени и селскостопански...
08.05 | 19:16
Най-четени
-
Нинова: Стига привилегии! Аман от лицемерие
08.05 | 13:59
-
Военнослужещи от Индия и Пакистан са разменили огън с артилерийски оръдия и автомати през изминалата нощ
Напрежението между Индия и Пакистан в региона Кашмир избухна след убийството на 26 туристи на...
08.05 | 10:16
-
Работещите в столичния градски транспорт излизат на протест
ФТС продължава до настоява за спешно отпускане на допълнителен финансов ресурс от държавния...
08.05 | 11:30