3 месеца без Околовръстно между „Младост“ и „Горубляне“ в София 12.06 | 19:47
До 10 септември през участъка няма да се преминава заради изграждане на нов мост

От 14 юни /неделя/ се ограничава движението по Южната дъга на Софийския околовръстен път /СОП/ в участъка между пътен възел "Горубляне" и пътен възел "Младост". Поради изграждането на нов надлез при 40-ти км от СОП се спира трафикът и в двете посоки, като преминаващите транзитно автомобили ще бъдат отклонявани от автомагистралите "Струма", "Тракия" и "Хемус" към Северната скоростна тангента. Локалният трафик ще може да използва бул. "Александър Малинов" и бул. "Цариградско шосе", както и ул. "Самоковско шосе" в кв. "Горубляне" и ул. "Инж. Георги Белов", които свързват кв. "Горубляне" и кв. "Младост".
Участъкът ще бъде затворен до 10-ти септември. Извършващите се дейности са свързани с разширението на над 6 км от Софийския околовръстен път II-18 в отсечката от пътен възел "Цариградско шосе" до пътен възел "Младост", които стартираха през октомври м. г.
Затварянето от неделя - 14 юни, на участъка от Софийския околовръстен път /СОП/ между ж. к. "Младост” и кв. "Горубляне" ще създаде затруднения и неудобства на жителите и гостите на София, но това е единственият начин, за да се изгради модерна, удобна и безопасна за пътуване инфраструктура на столицата и агломерацията. Това заяви председателят на Управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура" Георги Терзийски при инспекцията на разширяването на околовръстния път в 6-километровия участък между кв. "Младост" и пътен възел "Цариградско шосе", която тази сутрин направи заедно със заместник-кмета на София Кристиан Кръстев.
Проверен бе надлезът при 40-ти км на СОП, които ще се разруши и на негово място ще се построи ново и модерно съоръжение. Това налага от 14 юни до 10 септември спиране на движението в отсечката от ж. к. "Младост" до Горубляне.
Съоръжението е построено преди повече от 40 години. Оттогава не е основно ремонтирано, изчерпало е своята годност и е опасно, обясни председателят на АПИ.
Георги Терзийски и Кристиан Кръстев обсъдиха и дейностите, които се предприемат по повод предстоящото затваряне на отсечката от околовръстния път между ж.к. "Младост" и Горубляне.
Председателят на АПИ посочи, че съществуващият в момента двулентов околовръстен път ще бъде реконструиран в 6-лентов със средна разделителна ивица, разделителни ивици между локалите и директното трасе, 2 локални платна и тротоари. Габаритът на пътя ще е 46 метра и ще позволява скоростта на движение да е 80 км/ч. Терзийски отбеляза, че 6-километровият участък от СОП между ж.к. "Младост" и връзката с АМ "Тракия" по договор трябва да е готова до края на 2021г., но с темповете, с които работят строителите, това може да се случи и по-рано. Инвестицията е за 142,7 млн. лв. с ДДС и е от републиканския бюджет.
С разширението на Южната дъга съществуващият двулентов околовръстен път ще бъде реконструиран в 6-лентов със средна разделителна ивица, разделителни ивици между локалите и директното трасе, 2 локални платна и тротоари. С новото трасе ще се осигури връзка между автомагистралите "Струма” и "Тракия”, ще се улесни транзитният трафик от АМ "Европа" и връзката с граничните пунктове с Турция и Гърция. Инвестицията е за 142,7 млн. лв. с ДДС и е от републиканския бюджет.
Водещи
-
НС реши: Купуваме американски противотанкови ракети Javelin
"За" бяха 164 депутати - ГЕРБ-СДС, "Продължаваме промяната-Демократична България", "ДПС-Ново...
26.03 | 14:10
-
Увеличават минималната работна заплата в Гърция
Новият размер на най-ниското възнаграждение засяга 23% от работещите в частния сектор
26.03 | 13:40
-
Катастрофа ос трима пострадали граничава движението на пътя Монтана-Враца
Според първоначална информация причината за пътното произшествие е челен сблъсък
26.03 | 13:30
-
Санкционират концесионера на плаж „Бутамята” в Синеморец
Това обяви министърът на туризма Мирослав Боршош
26.03 | 13:20
Най-четени
-
Близо 60% от българите подкрепят изучаването на религия в училище
Мнозинството от българите (57%) одобрява въвеждането на предмет по религия като част от...
26.03 | 09:15
-
Партия "Величие" ще подкрепи предложенията за възстановяване на парламентарната група на МЕЧ
"Но ние сме против оставката на председателя на парламента Наталия Киселова", посочи...
26.03 | 10:29
-
Евгени Минчев се срещна лично с руската посланичка Елеонора Митрофанова
Критика към вулгарното изразяване на мнение
26.03 | 08:24
-
Времето всряда 2
Максималните температури ще бъдат между 15° и 20°, за Шумен максималната температура се очаква...
26.03 | 08:03