41 хил. бедни ще получат хранителни помощи 03.04 | 15:30
Разнасянето им започва днес в първите 3 области

Над 41 000 нуждаещи се в страната ще получат пакети с 16 хранителни продукта от първа необходимост. Ще бъде раздадена 1400 тона храна, като от днес, 03.04.2020 г., стартира разнасянето й в областите Варна, Добрич и Стара Загора. От помощта ще се възползват предимно възрастни над 65 г., хора с увреждания, под карантина или такива с ниски доходи.
Индивидуалните пакети са със средно тегло 30 кг и съдържат продукти като брашно, олио, ориз, консерви и др. Те са осигурени по Оперативната програма за храни, финансирана от Фонда за европейско подпомагане на най-нуждаещите се лица.
Кампанията се реализира в партньорство между Агенцията за социално подпомагане и Българския червен кръст.
С помощта на общинските администрации продължават да се идентифицират случаи на хора с ниски доходи, попаднали в затруднена ситуация. При възможност те също ще бъдат включени в настоящата кампания. До момента са раздадени почти 6000 тона пакети с храна на 457 000 лица и семейства.
Водещи
-
Жълт код за жеги в цялата страна за понеделник – 21 юли
От вторник ще става още по-горещо
20.07 | 18:01
-
Три тира и лек автомобил се удариха между Видин и Монтана
Инцидентът блокира движението по Е-79 при разклона за Винище
20.07 | 18:00
-
Жена е пострадала тежко над хижа "Яворов" в Пирин
20.07 | 17:20
Най-четени
-
Манолова: България е единствената държава, която не е приела нито една мярка срещу спекулата
Властта трябва да приеме такова законодателство, ако иска малко по-безболезнено влизане в...
20.07 | 13:00
-
Петкова за заловения рекорден кокаин: България успешно пази границите на ЕС
Участниците в контрабандата са ползвали дипломатическо прикритие за извършване на...
20.07 | 11:00
-
Мирчев: В КПК има списък с 88 кмета на ПП-ДБ, които са готови за бой
По думите му Делян Пеевски държи ГЕРБ, но не всички там са разбрали, че съдбата на Бойко...
20.07 | 11:20