60 млн. лв. ще осигурят чисти пътища тази зима 03.10 | 21:12
Шосетата ще бъдат подготвени за зимата с 3,5 млн. лева
![60 млн. лв. ще осигурят чисти пътища тази зима](http://inews.bg/pictures/1062346_1004.jpg)
Близо 60 млн. лева са предвидени за зимно почистване този сезон, обясни шефът на АПИ Стефан Чайков. Поддръжката ще започне от 1 ноември, а преди това шосетата ще бъдат подготвени за зимата с 3,5 млн. лева, с които се пълнят пукнатини, поправят дупки, режат храсти и др.
Фирмите с договори за поддръжка ще бъдат проверени дали притежават нужната техника и материали, обясни Чайков. Предвижда се и координационна среща между всички институции, отговорни за зимната подръжка - АПИ, областни управители и Пътна полиция, за да не ни изненада първият сняг. Трябва да е ясно и кой за какво носи отговорност, обяви министърът нарегионалното развитие Десислава Терзиева.
Част от страната осъмна в бяла пелерина. Седем сантиметра сняг натрупа в планината Витоша над София, пише в. "Стандарт". В момента ски пистите там се подготвят за зимния сезон. Кметът на София Йорданка Фандъкова вече е разговаряла с фирмите по снегопочистването, за да се увери, че разполагат със соли, ако сняг падне и в столицата.
Направена е и организацията за почистване на пътя до Витоша. "Има готовност един екип да обработва този участък против заледяване, особено в ранните сутрешни часове", заяви Фандъкова. Столицата ще се чисти с 185 машини.
Водещи
-
Украинският президент Зеленски с призив за общоевропейска армия
Според него, Европа все по-малко може да разчита на подкрепата на САЩ и е важно да разполага...
15.02 | 18:00
-
Слави за Кирил Петков: До кога ще позволяваме самозванци да се изказват от името на Републиката?
Лидерът на ИТН иска да бъде потърсена наказателна отговорност от съпредседателя на ПП заради...
15.02 | 17:20
-
Метеоролог каза каква люта зима се задава от утре
Ето какво ще е времето през идната седмица, според Анастасия Стойчева от НИМХ
15.02 | 17:00
Най-четени
-
Унищожителната реч на Джей Ди Ванс към ЕС (ВИДЕО)
Вицепрезидентът на САЩ подложи на критика Евросъюза и някои отделни държави пред смълчаната...
15.02 | 10:00
-
Рая Назарян: Въпрос на дни е да представим официално бюджета
Тя заяви, че има огромни по размер - около 4 милиарда, неизпълнени ангажименти от предходния...
15.02 | 11:20
-
Желязков за скъпите храни: Няма да се предприемат мерки, които изкривяват пазара
"Във веригата на доставките трябва да се намесят НАП и "Митниците", заяви премиерът
15.02 | 14:00