8 станаха жертвите при атентата на летище "Сарафово" в Бургас 19.07 | 08:05
Осмата жертва е атентаторът, съобщи външният министър Николай Младенов

Осем са жертвите на взрива до момента. През нощта е починала една от тежко пострадалите жени. Сред убитите е и шофьорът на автобуса 36-годишният Мустафа Кисьов.
Осмият труп е на атентатора, съобщи външния министър Николай Младенов пред bTV. Ранените са над 30 души. Външният министър благодари за денонощната работа на службите.
Атентатор е задействал бомбата в автобуса с израелски туристи, която избухна в сряда на летище "Сарафово” в Бургас. Това съобщи премиерът Бойко Борисов, след като тази нощ посети мястото на атентата и ранените в бургаската болница. Самоубиец е водещата версия на разследващите, въпреки че по рано беше съобщено за бомба в багажното отделение на автобуса.
Министър-председателят помоли прокуратурата да разпространи снимката на извършителя, за да се установи самоличността му.
"Имаме му данните, снимките - с ФБР и ЦРУ работихме. В техните масиви няма такова лице", уточни още Борисов.
Смята се, че атентаторът-камикадзе е мъж с дълга коса, който е заснет от камерите да обикаля в района на паркинга – достъпен за всички. Въпреки експлозията, в дрехите му са открити фалшиви американски документи на жител на Мичигън.
Премиерът обясни, че тялото на извършителя е било най-обезобразено от всичките жертви и тепърва предстои да бъде идентифицирана самоличността му. Пръстовите му отпечатъци не фигурират в базата данни на ФБР. Според Борисов атентаторът не присъства и в регистрите на "Гранична полиция”, тъй като е влязъл с фалшиви документи.
Трима души в момента се водят в неизвестност. Не ясен списъкът с имената на загиналите, ранените и изчезналите. Властите се въздържат от конкретна информация за самоличностите им, тъй като някои от тях са с двойно гражданство.
Часове след взрива в България пристигнаха спасителни екипи от Израел, които да откарат по-леко ранените – общо 26 души.
Водещи
-
Рюте: Русия обмисля да разположи ядрени оръжия в Космоса
Това каза генералният секретар на НАТО пред германския вестник "Велт"
12.04 | 17:20
-
Хартиените трудови книжки остават в историята от 1 юни
Те обаче не бива да се унищожават, а трябва да се оформят от последния работодател и да се...
12.04 | 17:00
-
Война в чалгата! Деси Слава търси 15 бона от Ина! ВИДЕО
Ябълката на раздора е новата версия на емблематичния хит на зеленооката певица "Зелено"
12.04 | 16:38
-
Никола Цолов спечели спринта за Голямата награда на Бахрейн във Формула 3
18-годишният пилот на Кампос Рейсинг трябваше да се справя не само с огромната конкуренция, но...
12.04 | 16:20
Най-четени
-
Лазаровден е! Какво повелява традицията, а какво е забранено?
Вижте какви са и поверията за този ден
12.04 | 09:00
-
Пореден протест в София и Телиш срещу войната по пътищата
Те са под наслов: „България няма деца за убиване!“
12.04 | 11:40
-
Протестиращи в Бургас искат летището да работи кръглогодишно
От своя страна кметът Димитър Николов отбеляза, че извън сезона има само един полет - до...
12.04 | 10:20
-
Мариан Бачев: Културата ще загуби пари по ПВУ
Ресорният министър обаче не се нае да каже прогнозна сума
12.04 | 11:20