Eвтини банани и промоции – само през седмицата 27.08 | 07:17
Хипермаркетите да не работят през уикенда, за да се стимулират малките магазини – това предвижда новия закон за търговските вериги

Големите хипермаркети да не работят в събота и неделя, за да може да се стимулира оборотът на кварталните магазини.
Тази идея може да залегне в нов закон за търговските вериги, който се пише в момента, научи "Стандарт". Предложението е на червени депутати.
"Това е една от мерките, които биха подкрепили малкия и средния бизнес", потвърди зам.-председателят на Коалиция за България Спас Панчев.
"Търсим механизъм за равнопоставеност между българските производители и търговци, от една страна, и големите вериги, от друга", уточни още той.
Панчев, който е лидер на ЗС "Ал. Стамболийски", е сред инициаторите за увеличаване на ръста на българските продукти в магазините.
Според червения депутат стотици малки и средни родни фирми са фалирали през последните години заради големите търговски вериги.
Водещи
-
Огромен интерес към Бистришките баби по време на официалното откриване на 47-ата сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО
Световно признание за българското наследство
08.07 | 08:59
-
Оранжев код в почти цяла България, очакват се бури и градушки вечерта
Условия в планините и по морето
08.07 | 08:30
Най-четени
-
Появи се нова версия за черния леопард
По нейни думи на появилото се по-късно видео от Румъния е заснета домашна котка, като...
07.07 | 12:59
-
Продължава низходящата тенденция в цените на основни хранителни стоки и тази седмица
Той допълни, че спрямо миналата година има ръст от 9 лева в стойността на потребителската...
07.07 | 15:00
-
Приемането на еврото навлиза в последната фаза
Приемане на еврото през следващата година
07.07 | 10:14