Адвокатите на Василев: Имаме данни за прясна поръчка за ликвидирането му 17.09 | 08:35
Той не желае да бъде в ролята на криещ се, отбелязаха те
Напълно нормално е да не иска веднага да бъде екстрадиран. Той не желае да бъде в ролята на човек, който се крие. Това заяви един от адвокатите на банкера Цветан Василев, Христо Ботев по телефона в ефира на Нова телевизия. Той бе категоричен, че има определени кръгови хора, които искат да наранят банкера и семейството му. "Незнам къде се намира в момента. Не сме контактували и не сме се чували", уточни Ботев.
Другият му адвокат Константин Симеонов обаяви, че е разкрил местоположението му по неговата воля. "Има заплахи от самото начало и данни за по-пресни. Обещание за плащане, за поръчка за действие спрямо него, физическа разправа. Имаме данни за хора, които са поръчали покушението му", уточни още Симеонов.
По думите му ще бъде измината цялата процедура. "Съдът ще обсъжда мярката за неотклонение. Очакват се документи от България, след което казусът ще бъде решен на базата на Европейската конвенция за екстрадиране", уточни Симеонов. И той, както Ботев заяви, че не знае къде се намира клиентът му.
"Вчера беше на разположение на службата в Сърбия. Няма такова понятие заповед за арест от Интерпол. Има постановена мярка за неотклонение за срок от 72 часа", разясни защитникът му.
Симеонов подчерта, че обвинението към Цветан Василев за източване на 206 милиона е абсурдно. "Има данни за липса на средства в касата, но какво общо има Цветан Василев с това незнам", отсече Симеонов.
Водещи
-
МС отмени насрочения за утре НСТС
Правителството ще одобри законопроектите, свързани с Бюджет 2026, във вида, съгласуван с...
12.11 | 21:00
-
Енергийната комисия преодоля ветото на Радев
12.11 | 20:45
-
Делото срещу двойката, изтезавала животни и продавала клипове със зверствата, влиза в съда
Габриела Сашова и Красимир Георгиев са обвинени за проява на жестокост и причиняване на смърт...
12.11 | 20:30
-
Бизнесът: Няма да участваме в НСТС утре
Предлаганият бюджет прехвърля сметката за политическия популизъм върху бизнеса и работещите,...
12.11 | 20:15
Най-четени
-
НСО официално: Всички шофьори са длъжни да ни направят път!
Позиция на Националната служба за охрана:
12.11 | 12:45
-
Милен Велчев: Това е единственият вариант за бюджет, ако сме кацнали от Луната вчера
Този бюджет е прахоснически, нереформаторски и изпуска възможности да приведе държавните...
12.11 | 15:10
-
Кънчо Стойчев: С този бюджет правим решителна крачка към пропастта
Според него държавата се е засилила към тежък социален сблъсък
12.11 | 14:10