Административният съд: "Паяците" в София са незаконни 26.06 | 15:21
Областният управител Росен Малинов спечели делото срещу Центъра за градска мобилност
Паяците в София се оказват незаконни. Това стана ясно след решение на Административния съд София град по делото между областния управител на София Росен Малинов и Столичния общински съвет.
Малинов обжалваше наредба, която касаеше работата на Центъра за градска мобилност и платеното паркиране. От съдебното решение става ясно, че Центърът за градска мобилност няма законови компетенции да извършва оперативната дейност по принудително преместване на неправилно паркираните коли.
Причината е, че ЦГМ не е общинско предприятие, а еднолично търговско дружество, на което общината незаконно е възложила тази дейност. Приходите от дейността на дружеството отиват директно в касата на фирмата, а не в общинския бюджет, което ощетява Столичната община и столичаните, допълва TV7.
Водещи
-
Велизар Енчев: Премиерът Радев можеше да откаже на САЩ, без да се допитва до НС
Той определи като позорно даденото от парламента одобрение на предложението за разполагане на...
24.07 | 16:15
Най-четени
-
Липсвали пет болта на джантата: Спряха камион с пропан-бутан заради риск от инцидент
При проверката е установено, че липсват пет закрепващи елемента на едно от колелата.
24.07 | 12:45
-
Парламентът одобри на второ четене рамката на държавния бюджет за 2026 г. с планирания 5,7 % дефицит
Отхвърлени бяха предложенията на опозицията за промени в приходната и разходната част на...
24.07 | 12:15