Административният съд отмени затварянето на хотела на Арабаджиеви 03.10 | 13:45
Решението обаче може да бъде обжалвано в едноседмичен срок

Административният съд - София отмени запечатването на столичния хотел "Маринела", което стана по искане на данъчните служби, предаде репортер на БГНЕС. Определението не е окончателно и подлежи на обжалване пред ВАС в седемдневен срок. Емблематичният хотел, който по-старите жители на София помнят като Японския, беше затворен в края на миналата седмица заради проверката на НАП.
БГНЕС припомня, че на 27 септември беше уважено искането на Специализираната прокуратура за налагане на запор на банкови сметки, дружествени дялове и имоти на Ветко и Маринела Арабаджиеви. Специализираният наказателен съд запорира имуществото им, след като бяха обвинени за участие в организирана престъпна група, данъчни престъпления и пране на пари. Запорите са наложени като мярка за обезпечаване на предвидените наказания конфискации и глоби по повдигнатите им обвинения по чл. 255 и чл.253 от Наказателния кодекс, както и за разноските по делото.
Съдебни заповеди за запор са издадени за 12 банкови сметки на Ветко и Маринела Арабаджиеви в различни трезори. Точната сума на запорираните средства ще бъде уточнена след представянето на официални данни от всички банкови институции. Със съдебни заповеди са запорирани дялове на Маринела Арабаджиева в 5 търговски дружества за общо 165 000 лева, както и дялове на Ветко Арабаджиев в 2 търговски дружества за 114 000 лева. Запор е наложен и над 4 имота, собственост на Маринела Арабаджиева, намиращи се в Пловдив, София и с. Свежен.
В официалните регистри Ветко Арабаджиев не фигурира като собственик на недвижим имот, както и на моторно превозно средство. Като физическо лице Маринела Арабаджиева също не притежава автомобил.
Водещи
-
Още един пациент от Кочани е приет в „Пирогов“, други двама са екстубирани
България и РСМ заедно в мъката
18.03 | 18:15
-
Зимата се върна: Сняг затрупва проходите и Пампорово
Новата снежна покривка на Петрохан е 5 см, по високите части в Смолянско също е толкова а на ...
18.03 | 18:00
-
Протест срещу Пеевски в Русе
Събитието е насрочено за 18:00 часа и е част от национална вълна от недоволство, която обхваща...
18.03 | 17:40
Най-четени
-
Габриела Сашова пишела в тефтер сценарии за филмите с гаври и убийства на животинки
На снимките и клиповете, разпространени от сдружение КАЖИ и от БГ Елфите, се вижда как младата...
18.03 | 10:59
-
Протест на ресторантьорите утре, блокират кръстовища заради ДДС-то
До момента участие са заявили над 30 големи града от цялата страна
18.03 | 14:20