Ако парите ви са в депозит в банка – реалната им стойност ще намалява заради инфлацията 27.12 | 10:00
Коментар на експерта Стоян Панчев

"Ако парите ви са в депозит в банка – реалната им стойност ще намалява заради инфлацията. За българите най-стабилната инвестиция си остават имотите”.Това заяви в студиото на "Здравей, България” финансистът Стоян Панчев.
."Ако на годишна база – от ноември миналата година до ноември месеца на тази сравним данните, ще се окаже, че реалната стойност на 100 лева е намаляла със 7,30 лева. Имаме инфлация от 7,3 на сто. Това показва инфлационният индекс”, подчерта той
По думите му през януари реалната стойност на тези 100 лева ще намалее с около 10 процентни пункта, колкото се очаква да е инфлацията в началото на следващата година.
Водещи
-
Учени откриха 48-ата уникална кръвна група
Тя е регистрирана под наименованието „gwada negative“, в чест на региона, от който е...
21.06 | 13:40
-
Иран няма план за ядрени оръжия
Страната обаче има достатъчно обогатен уран за няколко бомби, подчерта директорът на МААЕ...
21.06 | 13:21
Най-четени
-
Леко разхлаждане, а на места и кратъки дъждове
Максималните температури ще бъдат между 23° и 28°, за София - около 24°
21.06 | 09:15
-
Има хора, които искат да се евакуират от Израел, но срещат трудности
Това съобщи посланикът на България в Израел Славена Гергова
21.06 | 11:00