Акт за шофьор на снегорин заради неизпълнение на служебните му задължения 16.01 | 12:59
В резултат на заледявания и паднала снежна покривка се наложи временно затваряне за движение пътя Пазарджик-Панагюрище в отсечката между село Попинци и местност преди средногорския град.

Полицаи от РУ-Панагюрище съставиха акт на водач на снегопочистващ автомобил заради неизпълнение на служебните му задължения, съобщиха от полицията.
В резултат на заледявания и паднала снежна покривка се наложи временно затваряне за движение пътя Пазарджик-Панагюрище в отсечката между село Попинци и местност преди средногорския град.
Причината за тази мярка бяха закъсали товарни автомобили и заледена настилка по протежение на близо 2 километра, която е създала риск от пътно-транспортни произшествия. По разпореждане на началникът на управлението екипи на пътна полиция извършили проверка и установили пропуски при почистване от страна на длъжностно лице от снегопочистващата фирма.
В тази връзка е съставен акт за установено нарушение на Закона за движение по пътищата. Предстои издаване на наказателно постановление, като санкцията предвидена в закона е глоба в размер между 2000 и 7000 лева.
Водещи
-
ДАНС: Русия и нестабилните Балкани остават основна заплаха за сигурността на България
Това сочи Годишният доклад на Държавната агенция за 2024 г.
27.04 | 17:40
-
Доналд Тръмп - младши пристигна. Кой е той?
Какво не знаем за най-голеемия син на американския президент
27.04 | 17:20
-
Орбан: Военната психоза, обхванала Европа, е на път да приключи
Без Америка Украйна няма шанс, но Брюксел се придържа към безнадеждна стратегия за война,...
27.04 | 17:00
-
Тя ли е новата любов на Гришо?
Горещата мексиканска актриса Ейса Гонсалес целуна първата ни ракета след победата му в Мадрид
27.04 | 16:40
Най-четени
-
Екипи на пожарната отводняват къщи в Монтанско
84 л/кв. м се изляха снощи в с. Лехчево
27.04 | 12:23
-
Борис Бонев: ГЕРБ отстрани Стоян Братоев от поста в "Метрополитен"
Гангстери превземат общинско дружество с капитал от над 3 милиарда лева - така коментира той...
27.04 | 14:00
-
Половината българи нямат никакви спестявания, 1 милион живеят в лишения
Подмяна на остаряла мебелировка не може да си позволят 35,1% от семействата
27.04 | 10:20