Акция "Зима" е тук, катаджиите ще гледат чистачки, светлини и гуми 15.11 | 10:00
Глобите са разделени в три категории, в зависимост от естеството на неизправността. Ако тя е незначителна санкцията е 50 лв., като в нея влизат износените гуми, непочистен номер и т.н.
Започва акция "Зима” на полицията от 15 ноември до 14 декември 2023 г. Тя ще се провежда в цялата страна и ще е с три кампании. Специално внимание ще се обръща на изправните светлини и чистачки, както и на гумите.
Акцията се провежда в продължение на повече от 29 години по инициатива на Съюза на българските автомобилисти в партньорство с МВР-Главна дирекция "Национална полиция", отдел "Пътна полиция" и Българския Червен кръст, Агенция "Пътна инфраструктура" и други институции.
Глобите са разделени в три категории, в зависимост от естеството на неизправността. Ако тя е незначителна санкцията е 50 лв., като в нея влизат износените гуми, непочистен номер и т.н. Ако повредата носи значителен риск, глобата е 200 лв., като в тази графа са изгорели крушки на фаровете, например. При опасните неизправности глобата стига 500 лв.
Първата кампания "С безопасно пътно превозно средство през зимата" от 15 до 24 ноември е насочена към водачите на ППС - велосипеди, превозни средства с животинска тяга и други. Акцентът е извършване на проверка на светлините за тяхната изправност в съответствие с нормативните изисквания при регистрация и пререгистрация на ППС. Планирани са съвместни с органите на местната власт проверки за наличието на регистрация, както и за изправността на светлоотразителната сигнализация на ППС с животинска тяга и на малогабаритната селскостопанска техника.
Гумите за зимни условия трябва да са с дълбочина на протектора не по-малка или равна на 4 мм. Винаги в багажника на автомобила трябва да има обезопасителен светлоотразителен триъгълник, пожарогасител, светлоотразителна жилетка и аптечка.
Водещи
-
Хампарцумян: Ленин е предупредил, че държава, в която полицаите взимат повече от учителите, е полицейска
Външните банки ще ни дадат кредит, но един ден купонът ще свърши и идва сметката, може да се...
18.11 | 21:00
-
За всеки трети проверен воден обект по Черноморието има нарушения
Най-засегнати са Св. Влас, Елените, Лозенец, Царево, Слънчев бряг и Варна
18.11 | 20:30
-
Алибегов: Ще обжалваме новите такси на Столична община
По думите му бюджетът, разглеждан в парламентарните комисии, предвижда редица утежнения за...
18.11 | 20:16
Най-четени
-
Предупреждение за ураганен вятър в Царево
Бурният вятър през нощта събори дърво и временно затвори пътя между селата Ясна поляна и Ново...
18.11 | 09:30