Алгафари: Ами ако някой направи карикатура на Левски и турчин зад него? 16.01 | 10:31

Той оправдава атентата с това, че във Франция мюсюлманите били притискани

От iNews.bg

Представете си, че се появи някакъв сатирик или хуморист и нарисува светинята на България Васил Левски в някаква безобразна поза и с някой турчин, който е застанал отзад и примерно в устата на Левски е написано "Мене ми харесва, хубаво ми е!". Смятате ли, че няма да се явят двама трима изтрещели наши родолюбци, които да дойдат и да ти потрошат главата.

Това заяви пред bTV Нидал Алгафари, експерт по PR във връзка с атентата срещу журналистите и карикатуристите от Charlie Hebdo. Алгафари отговори на въпроса защо християните не правят атентати, въпреки че имаше карикатури и на Исус с аргумента, че само мюсюлманите са притиснати до стената във Франция.

"В момента, в който видят някой по-мургав и с брада направо го спират и казват: "Дай документите”. Това е натиск, които някъде избива, заяви той.

Алгафари коментира и по какъв начин атентатът е повлиял на бъдещето на изданието. "Разликата между 40 000 и 6 милиона, за съжаление, са 12 жертви", добави той. По думите му карикатурите на Charlie Hebdo не са особено добри и дори българските карикатури са о-добри от тях.

Самият Алгафари е против носенето на бурки от жените, но намира, че забраната на този елемент от женското облекло във Франция, е дискриминация, докато носенето шапки и масури от евреите не е забранено, както и носенето на кръстове от свещениците.

"Проблемът е, че самите французи ги докараха тези хора. Първоначално като роби от Африка. Изскубаха ги, за да могат да ги купуват, продават и да спят със жените им. Докараха ги, когато забогатяха от ограбването на колониите си във Сирия, Ливан и в другите африкански държави и когато забогатяха, решиха, че черната работа не е за тях. Започнаха да викат алжирци и мароканци да им вършат черната работа. И изведнъж, когато станаха прекалено много и започнаха да имат свои права – демократични, те започнаха да не ги харесват", обясни той.

Водещи

Най-четени