Ало, как да гласувам на референдума? 27.01 | 12:25
Пловдивчани звънят на тел.112 с този въпрос
В деня на референдума се оказа, че много пловдивчани не знаят как да гласуват.
Председателят на Районната избирателна комисия в Пловдив Илиян Иванов обяви, че са получени доста запитвания на спешния телефон 112 от граждани, които не са наясно как протича гласуването в националното допитване, предаде Dariknews.bg.
Хората се обаждали на спешния номер с въпроси от типа как се стига до секциите или как да разберат къде да гласуват.
Въпреки това изборния ден в Пловдив протича нормално.
По информация към 8,30 ч. около 120 членове на секционни избирателни комисии не са се явили по места, но са били своевременно заменени. Отсъстващите са представители на различни партии.
В 6,25 ч. от секция в район "Централен" е постъпило обаждане, че вече има един гласувал. Друг любопитен факт е, че сред членовете на секционни избирателни комисии личат имена като Гюро Михайлов, Иван Костов и Румяна Желева.
Водещи
-
Сценарият Румен Радев да използва новогодишното си обръщение, за да обяви старт на партиен проект, е малко вероятен
Първо, новогодишното обръщение е празничен формат и институционален акт на държавния глава
28.12 | 13:58
-
С 30 000 по-малко навлизания на замърсяващи автомобили в „малкия ринг“ в столицата за декември
СО предвижда и девет многоетажни квартални паркинга
28.12 | 13:45
-
За поредна година фондация „Четири лапи“ призовава - празнувайте без фойерверки
Кампанията носи името „Красивото за нас е ужасяващо за тях“.
28.12 | 13:00
Най-четени
-
Мирослав Пешлов: Влизането в еврозоната не спира българите да пътуват
Турция и Сърбия са лидери за празниците
28.12 | 09:45
-
Оранжев и жълт код за силен вятър в цялата страна
Облачността ще бъде променлива, но само на отделни места – главно в Североизточна България, ще...
28.12 | 09:30