Американски тюлени ще учат родни ченгета как да се борят с наркотиците и тероризма 28.06 | 13:49
В рамките на проекта ще се осъществяват и съвместни тренировки

Американски тюлени ще обучават български полицаи как да осъществяват операции по борба с наркотиците и тероризма. На днешното си заседание правителството одобри проекта на меморандум за разбирателство между българското МВР и Специалния отряд на Военноморските сили – 2 на САЩ за провеждането на съвместно обучение за противодействие на наркотиците и тероризма.
Целта на обучението е да се укрепят способностите на МВР за отговор на терористични заплахи и за извършване на операции в областта на борбата с наркотиците. С оглед постигане на устойчивост на резултатите, акцент ще бъде поставен върху обучението на обучители от компетентните структури на МВР.
Планираното съвместно обучение е израз на отличното двустранно сътрудничество по въпросите на борбата с тероризма и съответства на приоритетните цели на стратегическия диалог между България и САЩ.
Водещи
-
Фермери ще могат да се възползват от 2 млн. лева компенсации заради шарка по овцете
Помощта се отпуска за 2025 г. за областите Пловдив, Бургас, Хасково и Стара Загора
18.09 | 17:30
-
НАТФИЗ открива филиал в Бургас
Церемонията ще се състои на 23 септември в Културен дом НХК
18.09 | 17:15
-
Депутатите отхвърлиха вота на недоверие срещу правителството на Росен Желязков
Кабинетът беше подкрепен от групите на ГЕРБ-СДС, БСП, ИТН и ДПС-НН. Бойко Борисов не участва в...
18.09 | 16:45
Най-четени
-
Василев след словесния сблъсък с Пеевски: Радваме се, че най-сетне се разходи по тротоарите на София
На въпрос докога ще продължи блокадата, той отговори, че за всички депутати е добре всеки ден...
18.09 | 10:30
-
Костадинов: МВР се появява по улиците само при протести или за да дебне шофьори
„Възраждане“ излезе с декларация от парламентарната трибуна във връзка със засиленото...
18.09 | 10:59
-
Българската православна църква почита днес паметта на Свети Евмений
Народни вярвания и традиции
18.09 | 08:30