Анна Янева е новият председател на БСП-София 13.05 | 09:24
Тя беше избрана на поста след две гласувания
Депутатът от Коалиция за България Анна Янева стана новият председател на софийското подразделение на БСП, съобщават от партията-столетница.
Янева поема поста от Румен Овчаров, който в продължение на 12 години ръководеше БСП-София. Той се оттегли от поста и посочи точно Янева като негов заместник.
Освен Янева реални кандидатури бяха издателят на в-к "Дума" Николай Малинов, общинските съветници Борис Цветков и Георги Кадиев и председателят на Районния съвет на БСП в район "Оборище" Валентин Иванов.
Оспорваната надпревара днес за мен е положителен знак. Всички заедно можем да работим в битката, с която сме се заели. Това заяви новият председател на БСП-София Анна Янева.
Тя беше избрана на второ гласуване с подкрепата на 96 делегати от гласували общо 190 делегати. За Николай Малинов гласуваха 49 делегати, а за Борис Цветков – 45.
При първото гласуване Анна Янева получи подкрепата на 87 от делегатите. За Борис Цветков и за Николай Малинов гласуваха равен брой делегати – 38. Георги Кадиев получи 32 гласа, а Валентин Иванов – 10 гласа. Самоотвод си направиха 11 от кандидатите.
В новия състав на Градския съвет бяха избрани 72-ма души. За председател на Градската партийна контролна комисия е избран Веселин Гъжев.
Водещи
-
Доц. Иван Иванов: Мултирезистентна бактерия плъзна из болниците
Липса на стратегия и адекватни наредби
18.11 | 10:45
-
Пазарът на труда остава стабилен с ниска безработица
Безработицата в България падна до 5%
18.11 | 10:30
-
Цените на горивата в България са се повишили значително само в рамките на последния месец,
Гърция с най-високи акцизи
18.11 | 10:15
Най-четени
-
Предупреждение за ураганен вятър в Царево
Бурният вятър през нощта събори дърво и временно затвори пътя между селата Ясна поляна и Ново...
18.11 | 09:30
-
Църквата почита Светите мъченици Платон и Роман
Народните вярвания забраняват веселбите
18.11 | 08:30