Арендатор на язовир надупчи със сачми неканен рибар 27.02 | 12:54
Трима мъже решили да ловят риба посред нощ, но стопанинът на водоема ги спипал

Арендатор на язовир простреля бракониер край великотърновското село Нова Върбовка, съобщиха от местната полиция.
Инцидентът се разиграл снощи, когато 63-годишен мъж опитал да лови риба заедно със свои съселяни – на 55 и 56 години. И тримата са известни на полицията за кражби. Арендаторът на язовира също не е с чисто минало – 39-годишният мъж има условна присъда за кражба.
След като хвърлили въдиците и успели да извадят около 5 кг риба, мъжете били забелязани от стопанина на язовира.
Той приближил към тях заедно с 28-годишен мъж от селото и стрелял по 63-годишния рибар, улучвайки го в крака. След това арендаторът необезпокояван прибрал улова и въдиците на неканените риболовци и поискал да закара пострадалия в болница.
След като раненият мъж отказал, арендаторът го откарал в дома му. На следващия ден обаче простреляният мъж се почувствал зле и отишъл в горнооряховската болница.
Едва тогава е подаден и сигналът за случая. След прегледа е установено, че човекът има сачми в краката, в областта на прасците. Настанен е за лечение в горнооряховската болница, без опасност за живота.
На местопроизшествието е извършен оглед, а арендаторът е задържан за срок до 24 часа. Оръжието, законно притежавана ловна пушка, калибър 12 е иззета и по случая е образувано досъдебно производство.
Водещи
-
Веселин Стойнев: Оставката на Петков беше задължителна, но не изчерпва проблема
Диана Дамянова: Оставката на Кирил Петков е опит да се прикрие действителната глава на тази...
29.06 | 18:00
-
Стефани и Габриела Стоеви с шампионска титла от турнира по бадминтон в Италия
Европейските шампионки победиха на финала вторите поставени Бенгису Ерчетин и Назлъджан Инджъ...
29.06 | 17:00
Най-четени
-
Украйна: Ударихме военни цели в руския Брянск
Според местни медии в града са се чули изстрели и поредица от експлозии
29.06 | 11:20
-
ЕК: Без кучета и котки в зоомагазина вече
Въвеждат задължително микрочипиране, нови тежести заплашват ловците
29.06 | 12:00
-
Църквата почита св. св. Петър и Павел
Народът нарича празника Петровден, ето какво се прави
29.06 | 09:15