Арестуваха Щерион и Никола с гранатомет, бомби и 413 саксии канабис 19.07 | 12:47
Между двамата връзката е дъщерята на Щерион, която е гадже на Никола. Така се е заформил семейният бизнес с отглеждането на марихуаната в особено големи количества
Ето ги снимките на 48-годишния Щерион Джамбазов и на 24-годишния Никола Батилов, които са заловени при спецакция на Елените и Свети Влас с 413 саксии канабис, 15 бойни оръжия и 3 бомби.
Между двамата връзката е дъщерята на Щерион, която е гадже на Никола. Така се е заформил семейният бизнес с отглеждането на марихуаната в особено големи количества, пишат колегите от бургаския сайт Флагман.бг..
Бащината къща на Щерион е била наркодепото, където полицаи от сектор "Наркотици" са установили растенията и пригодената оранжерия за продукцията.
В лек автомобил Опел на Елените пък са намерени 23 кг. марихуана, разпределена в множество пакети по 500 гр. и още оръжия.
Сред бойния арсенал са два автомата, гранатомет и две самоделни взривни устройства - 9 пистолета различни по калибър и боеприпаси за тях, 2 автомата "Калашников" и боеприпаси за тях, 2 пушки различни модели с боеприпаси, 1 гранатомет в готовност за ползване, 1 бойна граната, 5 заглушителя – за автомата и за пистолетите, 3 самоделни взривни устройства, подготвени за незабавна употреба. Имало е и гранатомет, който, ако бъде взривен, може да има унищожителни последствия и да убие десетки души.
По мнение на специалисти от ОДМВр-Бургас, изработката на заглушителите и самоделните взривни устройства е на изключително високо ниво, което означава, че Никола Батилов и Щерион Джамбазов са действали прецизно. 90% от оръжията са със заличени номера.
По информация на Флагман.бг, на всяко оръжие назначена експертиза, тъй като криминалисти имат съмнения, че с някои от пистолетите може да е било извършено престъпление, което към днешна дата да не е разкрито.
Водещи
-
Костадинов от Сочи: Срещнах се с Дмитрий Медведев, "Възраждане" пише история
Лидерът на "Възраждане" заедно с депутата от партията Ангел Георгиев и евродепутатите Рада...
16.11 | 13:20
-
Добрев за бюджет'26: Работата е толкова объркана, че следващият бюджет ще е хубав
Той предупреди, че дефицитът може да бъде над 3%
16.11 | 13:00
-
Насар: Предложиха ми 2 млн. долара, но няма да слушам друг химн за никакви пари
Аз съм българин! Направен съм от възпитание, доблест и честност, казва олимпийският шампион
16.11 | 12:40
-
Световният мюзикъл на бродуей SIX с трибют на българска сцена
"SIX - Кралиците се завръщат" е нов драматургичен прочит за съдбата на шестте съпруги на Хенри...
16.11 | 12:20
Най-четени
-
При рутинна проверка: Хванаха 17-годишния син на Радан Кънев с марихуана
Бащата е повикан в 6-о районно, откъдето в събота предиобед е прибрал своя непълнолетен син
16.11 | 09:45
-
Държавата дава ваучери по 20 000 лв. за саниране на къща
16.11 | 10:40
-
Зафиров за Бюджет 2026: Най-социалният за последните две десетилетия
Вицепремиерът заяви, че усилията на левицата са осигурили ръст на доходите, увеличение на МРЗ,...
16.11 | 11:01