Аталай: Няма чистка в енергетиката 13.12 | 09:36
В сектора винаги е имало напрежение
В енергетиката не се провежда чистка. Това заяви председателят на енергийната комисия в парламента Рамадан Аталай пред БНТ. По думите му в Държавната комисия за енергийно и водно регулиране (ДКЕВР) винаги е имало определен кръг от хора, които са експерти и в определени години, те заемат своето място.
"Имаше само една политическа сила, която се опита да смени тези експерти с определени други лица, но се видя, че се повиши напрежението в енергетиката отколкото да се успокои", каза Аталай.
Той посочи, че преместването на вече бившия шеф на държавния регулатор Анжела Тонева като съветник на премиера.
Аталай коментира, че в енергетиката винаги е имало напрежение особено при производствените предприятия в отрасъла.
Относно разговорите с американската "Уестингхаус" за изграждането на VII блок в АЕЦ "Козлодуй" Аталай посочи, че това е дълъг процес, който няма да приключи до края на годината.
По думите му има определени приоритети на държавата, които трябва да бъдат приемствени. Той добави, че в момента се подготвя стратегия за развитие на на енергетиката. Тя ще е тясно свързана с икономиката на държавата и ще представлява 3-годишен план за стабилизиране на енергийния сектор.
Водещи
-
Асен Василев пред El País: 15 млрд. лв. кеш излязоха „на светло“ заради еврото
Изданието припомня, че България остава държавата с най-нисък доход на глава от населението в...
06.01 | 21:00
-
Александър Везенков е Господин Ефективен в Евролигата
рилото на Олимпиакос намери място в четвъртото издание за MVP от редовния сезон на...
06.01 | 20:45
-
Оранжев и жълт код: Обилни валежи ни очакват в сряда
В нощта срещу четвъртък температурите падат, дъждът преминава в сняг, а до понеделник снежно...
06.01 | 20:15
Най-четени
-
Една платформа, всички услуги: НОИ улеснява достъпа до обезщетения и пенсии
Всички съществуващи до момента отделни справочни електронни услуги са интегрирани в...
06.01 | 12:00
-
БАН наложи официални правила за изписването на новата национална валута
Край на „еврата“ в официалната реч
06.01 | 10:59
-
Румен Радев: Връчвам първия мандат възможно най-скоро
Натиск за промени в Изборния кодекс
06.01 | 12:45
-
Стотици смелчаци „спасяват” кръста в цялата страна
В Калофер се проведе така нареченото мъжко хоро в ледените води на река Тунджа, като се вярва,...
06.01 | 11:30