БСП: Максималният осигурителен доход да се увеличи десетократно 17.10 | 09:25
Има два милиона за саниране, но няма един милион за увеличение на пенсиите, заяви депутататът Георги Гьоков
Законът за хората с увреждания е на финалната права. Правителството показа ангажираност по отношение на политиката за интеграцията на хората с увреждания. Смятам, че трябва да има квоти за работодателите, защото е много важна социализацията и интеграцията на хората с увреждания. Това може да стане само по този начин. Това заяви депутатът от ГЕРБ Светлана Ангелова пред БНТ.
"Няма кой знае колко голяма гордост от крайния вариант на закона, защото се подготвя от дълго време. От БСП също смятаме, че трябва да има квоти. Новото в закона е, че са въведени санкции за работодателите, които не наемат хора с увреждания. Законът не е това, което очакваха хората. Те се притесняват, че ще им се отнемат права". Това заяви депутатът от БСП Георги Гьоков.
По думите на депутата от ГЕРБ, майките на деца с увреждания одобряват този вариант, тъй като е приет с мнозинство на Националния съвет.
От БСП уточняват, че той не урежда в пълна степен правата на всички майки на деца с увреждания. По думите на Гьоков има усещането, че парите се разпределят неравномерно и в нереформирана социална сфера.
По отношение на тавана на пенсиите, депутатите влязоха в словесен спор. "С увеличаването на максималния осигурителен доход ще има по-голяма възможност за по-високи пенсии", заяви Ангелова.
Гьоков посочи, че работодателските организации протестират от начина, по който това се прави.
"Вие кои интереси защитавате - на работниците или на работодателите", контрира го депутатът от ГЕРБ.
"Управляващите правят всичко така, все едно дават пари на плебеите. Правилна е посоката на увеличаване на максималния осигурителен доход. Той трябва да се увеличи дори поне в размера на 10 пъти минималната работна заплата. В момента крачката е правилна, но недостатъчна", подчерта Гьоков. Тук Ангелова добави, че ако това се направи работодателите биха го разкъсали.
От БСП напомниха, че пенсионерите организират протест днес. "Има два милиона за саниране, но няма един милион за увеличение на пенсиите", отбеляза депутатът от БСП. Ангелова отговори, че това предложение е нереалистично. Тя добави, че мерките на правителството са реалистични.
Водещи
-
Над 42 000 мълнии са паднали над страната през последното денонощие
Най-чести и интензивни са били явленията над Централна, Североизточна и Източна България.
05.06 | 12:15
-
Алибегов: Принудени сме да даваме по-високи заплати от Испания и Гърция, а персонал пак няма
По думите му браншът вече привлича интерес от чужбина, но вътрешните бариери остават.
05.06 | 11:59
-
Гръцките шофьори демонстрират едно от най-рисковите поведения на пътя в Европа
Нова класация разкрива най-рисковите шофьори в Европа
05.06 | 11:45
-
Днес ще стане ясно името на новия шампион на България
Резултатът в серията е равен - 2-2 победи, а мач №5 започва в 19:15 часа в "Арена Ботевград".
05.06 | 11:15
Най-четени
-
ДБ искат да бъде освободен зам-шефът на НЗОК
Това каза депутатът от "Демогратична България" Ивайло Мирчев.
05.06 | 10:45
-
Всяко трето дете в България е било подложено на физическо насилие
В същото време 1/3 от децата живеят в риск от бедност, липсва национална стратегия за детето,...
05.06 | 11:00
-
Днес ще стане ясно името на новия шампион на България
Резултатът в серията е равен - 2-2 победи, а мач №5 започва в 19:15 часа в "Арена Ботевград".
05.06 | 11:15
-
Забраниха пушенето на четири известни плажа край Анталия
Мярката е част от инициативата „Синьо Средиземноморие“ с цел опазване на морето
05.06 | 09:45