БСП иска извънредно заседание на парламента за Търговския регистър и „Олимпик“ 17.08 | 17:28
Социалистите искат на него обяснения да даде и Бойко Борисов
БСП внася подписи за извънредно заседание на парламента другата седмица, на което искаме да изслушаме премиера Бойко Борисов за кризата в електронните системи. Искаме парламент и премиерът да дойде да обясни какво става в държавата, какви мерки ще се предприемат и най-вече кой ще поеме политическата отговорност за това състояние. Това заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова на извънредна пресконфренция, предаде БГНЕС.
Тя уточни, че искането е за две точки в дневния ред на извънредното парламентарно заседание - изслушване на министър-председателя Бойко Борисов за кризата с електронните системи в България и по-конкретно с Търговския регистър. А от днес, от няколко часа и сайтът на Министерството на правосъдието не работи.
Като втора точка от БСП предлагат в извънредното заседание на НС "Обсъждане на възможностите изслушване на министъра на финансите държавата да плати, чрез обезпечителния си фонд при несъстоятелност на застрахователните дружества да върне парите на хората тези над 200 000 души, които са засегнати, да влезе в техните права и вече държавата България да води делата с кипърското застрахователно дружество, да влезе в делото по несъстоятелност и като държава да търси обратно тези пари”, каза Нинова.
Крум Зарков подчерта, че четвърт милион души остават без застраховки, вследствие на фалита на кипърско застрахователно дружество, въпреки, че са си платили надлежно. Според него има два подхода от оттук нататък – единият е да са гледали какво подписват, да са гледали кой застраховател са ангажирали. Този подход, според него не е правилен. "Ние ще предложим и настояваме в НС да бъде обсъден друг подход, а именно държавата да обезщети хората, които надлежно са си плащали вноските, след което да встъпи в техните права и тя държавата, с нейния капацитет да участва в производството по несъстоятелност в Кипър. Надали онези шофьори, които са избрали тази застраховка, имат възможност да отидат в Кипър, да се запознаят с тяхното законодателство и да си гонят правата. Това трябва да го направи държавата", заяви Зарков.
Водещи
-
bTV премахна Цънцарова от лицата на телевизията
Снимката на Цънцарова е премахната от раздела "Лицата на bTV" в сайта на телевизията. Там все...
23.12 | 17:40
-
Двойно са поскъпнали някои лекарства у нас за последните месеци
Причините не са свързани с еврото, а с липсата на контрол на цената на производителя
23.12 | 17:19
-
Евелина Славкова: Малките партии губят при нов проект на Радев
Славкова посочи, че т.нар. "санитарен кордон" срещу Делян Пеевски вече е бил реализиран на...
23.12 | 16:59
-
КЗК се произнесе в полза на Столична община по поръчката за сметопочистване в София
Процедурата за Зона 4
23.12 | 16:45
Най-четени
-
Проф. Тодор Кантарджиев: Грипът вече се разпространява епидемично у нас
Той подчерта, че е много добър фактът, че много хора вече са ваксинирани
23.12 | 10:30
-
Борисов: Комисията за противодействия на корупцията не трябва да същестува
Повод за неговия коментар са нейните искания за прекратяване на мандата на варненския кмет...
23.12 | 12:30
-
Нощен труд - заплащането минава в евро от 2026 г.
Измененията са свързани със синхронизирането на нормативния акт със Закона за въвеждането на...
23.12 | 14:30