БСП обвини и Дончев в роднински назначения 05.10 | 15:03
Левицата извади схема в Габрово подобна на хасковската, ГЕРБ ги обвини, че отвличат внимание

БСП продължава с войната срещу ГЕРБ. От левицата разкриха за нов сценарии подобен на "Кумгейт”. Този път в Габрово и с участието брата на на вицепремиера Томислав Дончев. Според червената депутатка Кристина Сидорова Момчил Дончев е назначен за управител на общинско звено "Озеленяване” в града без да е преминал конкурс и без критерии за позицията.
Това обаче не била единствената роднинска връзка. "Братът на Цветомир Михов от ГЕРБ от година и половина не работи в габровската болница, но не му пречи да бъде част от Съвета на директорите”, допълва още Сидорова. По думите ѝ кръстниците на кмета на Габрово Таня Христова са председател на ОИК и РИК в Габрово, а съпругът ѝ е юрисконсулт на Здравната каса. Сестрата пък на заместник-кмета на града е началник отдел в звено "Проекти и икономическо развитие”.
"Следващата връзка – същият Цветомир Михов, който е областен координатор на ГЕРБ. Неговата фирма изпълнява всички поръчки. Съученичка на жена му е назначена за областен управител на Габрово, а нейният съпруг е директор на ОДМВР – Габрово. Свекърът на областната управителка е общински съветник от ГЕРБ”, каза още Сидорова. По думите ѝ всички общински съветници от ГЕРБ също заемат определени длъжности в Габрово.
Всички тези данни бяха съобщени на специална пресконференция на левицата, провокирана от изказването на премиера Бойко Борисов, който заяви, че иска да бъдат изяснени всички случаи, подобни на "Кумгейт”. В централата на БСП са постъпили над 70 сигнала от цялата страна за груби нарушения и шуробаджанащина, предаде бТВ.
Междувременно председателят на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов коментира, че ако Томислав Дончев беше назначил брат си докато беше кмет на Габрово, от партията щели да са съгласни с всички твърдения на БСП. Според него изнесените от левицата данни целят да отвлекат вниманието от гласуването на доклада за самолетите на ВВС.
Водещи
-
Емил Димитров - Ревизоро: Чака се бедствие и криза, за да може да се усвояват пари
Плевен има достатъчно вода, но местните власти с години игнорираха проблемите, смята бившият...
05.10 | 18:00
-
Meteo Balkans излезе с ново предупреждение: Удря ни още един циклон
Има риск от наводнеия, валежите могат да достигнат до 100 л/кв.м., алармират метеоролозите
05.10 | 17:40
-
Пострадалите при инцидента на ралито край Варна са били в забранен за достъп участък
Това заяви спортният директор на състезанието Планинско изкачване "Аладжа манастир“
05.10 | 17:20
-
В "Елените" още няма ток
Доброволци раздават храна и дрехи на засегнатите от наводнението
05.10 | 16:59
Най-четени
-
Емил Димитров - Ревизоро: Чака се бедствие и криза, за да може да се усвояват пари
Плевен има достатъчно вода, но местните власти с години игнорираха проблемите, смята бившият...
05.10 | 18:00
-
Пуснаха нов участък от АМ "Хемус" за превозни средства до 12 тона
Участъкът е с дължина 10 км
05.10 | 10:20
-
И днес разчистват "Елените" след потопа
В засегнатите от наводнението общини Царево и Несебър остава в сила обявеното бедствено...
05.10 | 11:20
-
Инцидент със загинал и осем пострадали прекрати рали "Планинско изкачване Аладжа манастир“ край Варна
След като е изпуснал завой, състезателен автомобил е минал през мантинелата и се е врязал в...
05.10 | 12:59