БСП поиска Борисов да отговори пред парламента за С.Македония, а не заместниците му 18.11 | 10:55
Позицията на България е правилна, но е важно и какви ще бъдат отношенията ни със Скопие в бъдеще, казва Вигенин

Парламентарната група на "БСП за България" поиска в Народното събрание да бъде изслушан министър-председателят Бойко Борисов за бъдещите отношения на България с Република Северна Македония по повод позицията на България за членството на нашата съседка в Европейския съюз. Заместник-председателят на Народното събрание Кристиан Вигенин аргументира искането на левицата от парламентарната трибуна:
"До този момент, включително с информацията, която беше представена от вицепремиера Каракачанов в петък, фокусът на дискусиите около отношенията на България с Република Северна Македония беше каква позиция ще заеме България. Тази позиция вече е взета, но заедно с това възникват други въпроси по отношение на бъдещата политика на България към нашата съседка и по отношение на разширяването. Смятаме, че дискусията трябва да е по-цялостна, не конкретно за тази позиция, а за отношенията между двете страни оттук нататък. Затова считаме, че трябва да се проведе изслушване с министър-председателя Бойко Борисов, а не с вицепремиери, както са предложили от ГЕРБ".
Искането на БСП не беше прието като управляващото мнозинство отново скри Бойко Борисов от парламента. Вместо това беше прието предложението на ГЕРБ днес да бъдат изслушани вицепремиерите Екатерина Захариева и Красимир Каракачанов.
Водещи
-
Парк „Вранa” официално премина под управлението на Областна администрация – София,
По думите му въпреки всичко това, посетителите са продължавали да заплащат входна такса, без...
25.08 | 17:59
-
Откритият край Созопол дрон е престоял в морска среда поне един месец
Военноморските сили не разполагат с информация какви задачи е изпълнявал откритият на 12...
25.08 | 17:40
-
Хирургически операции за намаляване на ръста са новата тенденция в клиниките в Турция
Хирургически операции за намаляване на ръста са новата тенденция в клиниките в Турция, една от...
25.08 | 17:20
-
Бебе на около месец и половина е починало в дома си в Царево
Аутопсия е доказала, че детето е починало от сърдечна недостатъчност и пневмония.
25.08 | 16:59
Най-четени
-
Черноморският Тюлен-монах се завръща!
Радостната новина съобщават от страница във Фейсбук
25.08 | 12:30
-
"Спаси София": Можем да обобщим, че София не е готова за въвеждане на еврото
Това заяви общинският съветник от "Спаси София" Гергин Борисов преди извънредното заседание на...
25.08 | 12:15
-
1000 евро глоба за събиране на мидички?
Правила в туризма винаги е имало, тази мярка съществува отдавна
25.08 | 14:00
-
Мартина от "Ергенът" замени Елвиса с млад милионер
Двамата са били в изключително близки отношения, а очевидци твърдят, че „химията между тях е...
25.08 | 15:30