Бабикян: Не виждам как Борисов ще състави кабинет 05.04 | 15:07
Новият парламент ще трявба да намери най-малкото общо кратноа той
"Не очаквах по-висок резултат на изборите. Изпълнихме задачите си - не виждам вариант, в който Бойко Борисов да направи кабинет; патериците на Борисов са изблъскани; влязохме в парламента". Това каза пред БНР Арман Бабикян от "Изправи се! Мутри, вън!".
Според него сложността на сегашния парламент идва не от броя на партиите, които ще влязат в него, а от мъдростта те да намерят най-малкото общо кратно, върху което да стъпят, за да може България да се върне към законността, свободата, демокрацията, почтената пазарна икономика.
"Били сме свидетели на правителства на малцинството. При желание и при поставяне на националните интереси над личните е възможно... Всеки трябва да направи избор - или да остане чист само в комфортното обкръжение на харесващите го и да не постигне реформи, или да се наложи да понесе имиджови щети, но да свърши работа".
В предаването "12+3" Бабикян допълни:
"Няма гаранция, че едни предсрочни избори ще възпроизведат друг резултат или по-лесен парламент, който да постигне консенсус за едно работещо реформаторско правителство".
Водещи
-
След клип в социалните мрежи: Проверяват шофьор, заснет с райски газ в кола (ВИДЕО)
Случаят е от Пловдив
21.07 | 15:45
-
Йотова: Пребиваването на самолетите-цистерни в "Безмер" не ни прави част от военните действия в Иран
По думите ѝ по предложението задължително трябва да има решение на Народното събрание
21.07 | 15:30
-
Топлинните счетоводители тайно вдигнаха с до 40% таксите за парно
КЗП и НАП ще проверяват дали надутите тарифи нарушават Закона за еврото
21.07 | 15:20
-
Мъж с джип прегази нарочно стадо овце, 4 загинаха на място
Други четири са с тежки наранявания
21.07 | 15:10
Най-четени
-
Общо 7008 са регистрираните повиквания на единния европейски номер за спешни повиквания 112 през изминалото денонощие
За едно събитие или инцидент е възможно да са постъпили две или повече обаждания, уточниха от...
21.07 | 12:30
-
С кражби от вили и селски магазини без камери Асен Симеонов изхранва себе си и 11-годишната Наталия
Симеонов похити детето от дома му във варненското село Константиново
21.07 | 12:00
-
Йотова ще посети Трета авиобаза в Граф Игнатиево
В срещите и обиколката на авиобазата ще участват също министърът на отбраната Димитър Стоянов...
21.07 | 09:59