Бат Сали: 90% от ромите знаят как да попълнят бюлетината 11.05 | 13:50
Целта ни е да обединим възможно по-голям % от етноса, подчерта той

"90% от ромите знаят как да попълнят бюлетината за изборите за Европейски парламент". Това заяви депутатът от ДПС Александър Методиев в bTV.
По думите му ДПС е единствената партия, която е най-близка до ромския етнос, тъй като дава възможност на всеки да развива своите идеи. "На мен ми помогна за идеята за ромско обединение", отбеляза Методиев.
Той уточни, че учредителната конференция на ромското обединение, която била насрочена за 12 май, била отложена за след изборите на 25 май, за да се разсеят съмненията за предизборна мобилизация на ромската общност.
"На Ахмед Доган обещах да работя честно и да допринеса за развитието на ДПС относно приоритетите, начертани от ръководството. Никой не може да обещае брой гласове. Нашите хора имат глави на раменете си", изтъкна още депутатът по повод прогнозите, че партията ще спечели три или четири мандата за Европарламента.
Александър Методиев посочи, че по неофициални данни ромският етнос в България е около 800 000 души. "Целта ни е да обединим възможно по-голям % от етноса", обясни ромският лидер.
Методиев представи приоритетите пред ромското обединение, а именно образователният ценз, здравеопазването, жилищните проблеми. На въпрос дали това не са проблеми на всички българи, той обясни: "Ниската квалификация на нашите хора не им дава да получат правата, които им се полагат."
Водещи
-
Спират камионите по част от „Тракия“ всеки петък и неделя от август
Моторните превозни средства над 12 тона, включително с ремаркета и полуремаркета, ще могат да...
07.08 | 17:57
-
Българските проститутки вече таксуват в евро
Проверка в сайтове, които предлагат жрици на любовта, показа, че офертите вече са не само в...
07.08 | 17:40
-
Пловдивският окръжен съд намали паричната гаранция на Георги Георгиев
В мотивите си магистратите посочват, че продължителността на задържането влияе на оценката за...
07.08 | 16:45
-
Заведение, което работи без категоризация, констатираха контролните органи при масова проверка в Созопол
С какво нещо ми помага това евентуално във връзка с моята дейност, аз правя пици", коментира...
07.08 | 16:15
Най-четени
-
Как ще изглеждат бъдещите евробанкноти?
Това са: "Европейската култура“, насочена към споделени културни пространства и значими...
07.08 | 13:00
-
Няколко столични квартала са без топла вода поради аварии
Засегнати са жителите на ул. "Калина Малина" № 1 и бул. "Шипченски проход" № 23 в Гео Милев....
07.08 | 12:30
-
Акция на контролни органи се провежда в Дуранкулак срещу коли, паркирани на плажа
Проверките ще се извършват до края на сезона
07.08 | 10:30
-
Последен ден за търговците да подготвят изписването на цените на стоки и услуги – и в лева, и в евро
Етикетите трябва да показват с еднакъв шрифт двете цени
07.08 | 09:45