Бежанец убит с нож в центъра на София посред бял ден 13.09 | 15:50
Само след минути при друга свада на метри от него са наръгани още двама

Един сирийски бежанец почина днес, а други двама бяха наръгани с нож и са настанени в болница. Това се случи в центъра на София посред бял ден при два отделни инцидента – само на метри един от друг и с разлика от няколко минути, твърди полицията, цитирана от БГНЕС.
Инцидентът е станал минути преди 13.00 часа, на ъгъла на улиците "Княз Борис" и "Цар Симеон".
Според разследващите минути, след като сириецът е бил намушкан смъртоностно, на няколко метра от мястото – пред Централната софийска синагога, е станал друг инцидент, при който са били наръгани с нож други двама бежанци. Те са откарани в болница.
Свидетели разказват, че жертвата е била преследвана от двама души, които са го намушкали и са избягали. Мъжът е починал на място.
Работещи и живеещи в района разказват, че ежедневно са свидетели на скандали между чужди граждани от арабски произход. Точно в този периметър има много трафиканти на хора.
Водещи
-
Първите глоби за шофиране в аварийните ленти на магистралите ще бъдат налагани от тази събота и неделя
Позицията на МВР
15.07 | 17:40
-
Нов обрат по делото "Дебора"
Районният съд в Пловдив пусна на свобода обвиняемия Георги Георгиев срещу парична гаранация от...
15.07 | 16:45
Най-четени
-
Николай Василев: Трябва да спрем да говорим, че има инфлация, такава няма
По негови думи инфлация ще има, но причината за това е бюджетната политика на правителствата...
15.07 | 13:45
-
Томислав Дончев: Приемането на еврото не е сред рисковете, които ни крие бъдещето
В събитието участва и икономическият анализатор Йонко Чуклев.
15.07 | 14:30
-
Тръмп за BBC: Разочарован съм от Путин, но не съм го отписал
Интервюто се появява в медийното пространство часове след като Тръмп обяви нови оръжейни...
15.07 | 12:00