Без заседание днес в парламента 02.11 | 10:45
Депутатите не събраха кворум
Народно събрание не събра кворум, за да започне днешното пленарно заседание.
В зала се регистрираха 110 народни представители, при необходими 121. "Колеги, следващата регистрация ще е след 15 минути", обяви председателят на парламента Цвета Караянчева.
Вторият опит за събиране на кворум също се оказа неуспешен. Този път се регистрираха 114 депутата. Третият и последен опит ще бъде след 20 минути.
Това е втори случай за тази седмица, при който парламента изпитва трудности да започне работа. Това се дължи на факта, че опозицията в лицето на БСП и ДПС отказва да се регистрира в зала. Социалистите обявиха, че ще започнат да се регистрират, когато вицепремиерът Валери Симеонов подаде оставка. ДПС от своя страна заявиха, че кворумът е ангажимент на управляващите.
И третият, последен опит, за събиране на кворум не успя. Този път в зала се регистрираха 115 народни избраници. "Колеги, днес няма да има пленарно заседание. Следващото заседание ще е извънредно. Ще се проведе във вторник, от 13 часа", обяви председателят на НС Цвета Караянчева и удари звънеца.
Водещи
-
Кузман Илиев: Случващото се с „Лукойл“ е погребението на българската демокрация
С това решение, взето за 26 секунди, управляващите се изплюха в лицето на демократичния човек...
11.11 | 21:00
-
Президентът наложи вето на промени в Закона за отбраната
Държавният глава казва в мотивите си, че те могат да задълбочат проблема с недостига на...
11.11 | 20:30
-
Москва ще проведе тестове на ядрено оръжие, ако и другите ядрени сили го направят
Това заяви руският външен министър Сергей Лавров
11.11 | 20:15
Най-четени
-
Авария спря осветлението и в двете тръби на тунел "Големо Бучино"
Подмяна на осветителните тела беше извършена миналата година
11.11 | 13:10