Битката със зимата по пътищата продължава 05.01 | 09:53
Kритично е положението в силистренско, движението е блокирано, на Петрохан има метър сняг
Битката със снега и леда по пътищата у нас продължава. Тази нощ положението в много райони, най-вече в Североизточна България, е било особено тежко, стана ясно от думите на министъра на регионалното развитие и благоустройство Лиляна Павлова пред бТВ. Тя обясни, че през изминалата нощ ситуацията е била много сериозна и критична. Наложило се за разчистване и обработка на пътищата да бъдат изкарани над 2600 снегорина. В областите Русе и Велико Търново положението е било изключително сложно заради образували се поледици.
"Това наложи през нощта от 1:00 до 5:00 ч. абсолютно всички пътища за всички видове автомобили да бъдат затваряни поетапно, за да бъдат обработвани против обледеняване. Леденият дъжд е много по-страшен от снега”, обясни Павлова. Тя допълни и че в момента критична остава обстановката в област Силистра. Там абсолютно всички пътища са затворени за движение на тежкотоварни автомобили, а поетапно ще се затварят и за леките. Целта е шосетата да бъдат почистени. "Единственият все още отворен път е Силистра-Шумен. Затваряме Силистра-Русе покрай Дунав, Силистра-Варна също, защото снегът е много силен, обстановката е много тежка", обясни министърът.
На прохода Петрохан в момента има 1 метър натрупан сняг, съобщи още Лиляна Павлова. Има и паднали дървета. Пътят обаче все още е проходим при зимни условия. Регионалният министър предупреди шофьорите да се движат с повишено внимание още и по магистрала "Струма” и по пътя Благоевград-Дупница. Той е изчистен, сняг по него няма, но се е образувала много гъста мъгла от изпаренията.
Водещи
-
Кабинетът одобри проектобюджета, скоростно го внсесе в парламента (ОБЗОР)
Това се случи без съгласието на бизнеса и синдикатите
13.11 | 21:00
-
Фалшиви новини „убиха” Кака Лара и Кака Лили
Зад недостоверната информация стои един и същ човек
13.11 | 20:30
-
Нинова: Минимумът на месец, за да живее нормално един човек, е 1540 лв.
Колко пенсионери получават такива пари, попита лидерът на ПП "Непокорна България“
13.11 | 20:15
Най-четени
-
Гиросът в Гърция удари рекордните 5.50 евро
Ситуацията на пазара се изостря допълнително от наближаващите празници, като прогнозите сочат...
13.11 | 11:45
-
Зимнина без буркани – алтернативата на модерните домакини
Да си нямат проблеми с гаджето, което казва- да отидем до нашите, да дадат някой буркан, че...
13.11 | 09:15