Близките на работниците в завода в Горни Лом в шок - нужни са им още психолози 02.10 | 13:26
БЧК увеличава броя на специалистите

Българският червен кръст увеличава с 10 специалисти екипа си от психолози в село Горни Лом. Веднага след като е бил получен сигнал за инцидента, екип от четирима психолози е бил изпратен на място и е работил цяла нощ.
"По молба на ген. Николов и във връзка с изключително тежката ситуация ние подсилваме този екип с между 8-10 професионалисти, които ще работят със семействата на пострадалите", заяви председателят на БЧК Христо Григоров.
Той посочи, че екипът ще остане там дотогава, докогато е необходимо, предаде агенция "Фокус". "Страхувам се и се надявам, да не съм лош пророк, че загиналите ще бъдат повече, отколкото всички загинали по време на наводненията в България", каза още той.
Христо Григоров подчерта, че Българският червен кръст отново ще протегне ръка на институциите и на хората, доколкото има възможност. Той обясни, че за момента няма необходимост от допълни действия от страна на БЧК, тъй като на място има много специалисти.
"Най-големите усилия ще бъдат концентрирани в посока да бъдат подпомогнати семействата на пострадалите. Всичко ще бъде на база едно решение, което ще е в резултат на анализите на специализираните институции", подчерта Христо Григоров. При взривовете във фабриката за производство за взривни вещества по неофициална информация са загинали 15 души.
Водещи
-
Стомашно-чревните вируси атакуват в края на лятото
Епидемиологът д-р Христиана Бацелова предупреждава за активизиране на инфекциите и...
26.08 | 17:59
-
Социалното министерство предлага 1213 лв. минимална заплата от 1 януари 2026 г.
От 1 януари 2026 г. минималната почасова работна заплата ще бъде 7,31 лв. (3,74 евро).
26.08 | 17:39
-
До края на следващата седмица ще са ясни резултатите от назначените експертизи, които да докажат причината за смъртта на 21-годишната родилка
Младата жена почина на 23 август след раждането на второто си дете, нейни роднини атакуваха...
26.08 | 17:20
Най-четени
-
Напрежение в Русе след смъртта на родилка
С викове „убийци“ протестиращи нахлуха в АГ-комплекса на болницата
26.08 | 11:14
-
Ще има втори вход/изход на кв. „Сарафово“ в Бургас
Затова и Димитър Николов поиска от съветниците да дадат разрешение за изготвянето на нов...
26.08 | 11:45
-
20-годишен младеж от село Сушица заля с бензин и подпали родителите и сестра си след семеен скандал.
Тежки изгаряния
26.08 | 09:30