Блокада на пътя Сливен-Ямбол вече седмица 08.08 | 09:26
Протест днес има и на стопаните от Безмер

Седми ден на блокадата на пътя Сливен-Ямбол. На протест тази сутрин излязоха и стопаните от село Безмер, Ямболско, съобщава БНТ. Хората, които отглеждат прасета за лична употреба категорично отказват да ги умъртвят.
Хората искат и компенсации, за тези, които се съобразиха с мерките на държавата срещу африканската чума. Те настояват и за възможност за узаконяване на стопанствата с до 5 прасета.
Европейският съюз отпусна на страната ни близо 3 млн. евро за справяне с бедствието. Обезщетени ще бъдат само хората с регистрирани прасета, останалите ще се възползват от възможността за дезинфекция.
Бедственото положение заради африканската чума по свинете на териториите на общините Исперих, Завет и Самуил се удължава до 5 септември, съобщиха от областната администрация.
Водещи
-
Шествия в цялата страна за Деня на българската азбука
Вижте къде и кога започват те по градове
24.05 | 09:45
-
Френски министър иска забрана на парите в брой
Жералд Дарманен твърди, че проследяването на цифровите плаащания е много по-лесно и това ще...
24.05 | 11:40
-
Отбелязваме 24 май с българска опера от Парашкев Хаджиев
24.05 | 10:40
Най-четени
-
България чества 24 май
24.05 | 08:00
-
Спират движението в центъра на София заради 24 май
24.05 | 09:30