Бойко Борисов: Бихме приели подкрепа от център – дясно 23.10 | 22:27
Безспорно е, че имаме най-добрия резултат, изтъкна премиерът

Безспорно е, че имаме най-добрия резултат. С днешната победа на ГЕРБ ние имаме право да продължим да управляваме. Това премиерът Бойко Борисов, пристигайки в НДК, предаде репортер на iNews.
Борисов дойде с Йорданка Фандъкова, Цветан Цветанов, Маргарита Попова, Симеон Дянков на входа на НДК." Поздравявам Данчето Фандъкова за успеха и цялата софийска организация, Росен и Марга, за това, което направиха", почна да изрежда премиерът.
"Поздравявам кандидатите в Добрич, в Бургас, в много градове, където спечелиха на първи тур. Ние сме дошли тук не, за да говорим, че сме първа политическа сила, а сме дошли да кажем, че този вот е вот на доверието към това правителство, което работи в тежки условия в Европа, във време, в което държавите фалират”, продължи с поздравите Борисов.
По думите му правителството се стреми да запази нисък бюджетния дефицит, да усвоява европейските фондове, за строи магистрали, детски градини, училища, музей. Във вътрешната сигурност можем също да се похвалим, каза Борисов. Според него спечелването на президентската институция е една огромна отговорност.
"На нас властта не ни трябва, тя бързо се взема, но и много бързо пада. Народът не прощава на самохвалците”.
"Изненадва ме слабото представяне на "Атака” и на Синята коалиция. Истински се надявам всички в дясно да седнем да се разберем как можем да работим в полза на държавата, на обществото", коментира още премиерът.
"Ние бихме приели подкрепа от център – дясно”, каза премиерът и допълни, че ще търси тяхната подкрепа. Борисов по повод на втория тур на изборите.
"Аз не знам някъде да го има БСП на балотаж, а ГЕРБ да го няма", риторично попита Борисов. "За клипове и билбордове мисля, че ще сме пример на подражание", коментира премиерът относно предизборната кампания.
"Доволен съм с днешната победа на ГЕРБ и че ние ще имаме правото да управляваме", каза за пореден път премиерът.
"Още утре сутринта събирам всички министри, за да ги приземя, защото ни предстоят огромни усилия и работа", закани се Борисов. Той не пропусна да благодари на българите, които са отишли да гласуват и са си дали вота, независимо за кого са гласували.
"Аз имах основателна причина - целият съвет ме освободи, за да гласувам", обясни премиерът своето късно гласуване днес.
*Очаквайте подробности.
Водещи
-
Камера е записала думите на починалия арестант в Казанлък: Убихте ме!
47-годишният мъж почина след арест в Центъра за Спешна медицинска помощ в града
20.03 | 20:45
-
"Почивайте в мир, ангели наши": В Кочани се простиха с жертвите на пожара
Семействата на загиналите при трагедията изпратиха своите деца в последния им път в няколко...
20.03 | 21:00
-
Орлин Колев: Не съм обвързан с политически партии или личности
Ще продължа да преподавам на студентите, но се налага да изляза в неплатен отпуск, ще...
20.03 | 20:13
-
Петков за избора на Орлин Колев:Всичко е ясно - "Ново начало" играе с управляващите
Ако Борисов не защитаваше Пеевски, Пеевски щеше да е от хаштаг "Кой" на хаштаг "Никой"
20.03 | 20:00
Най-четени
-
Какви потребителски такси дължим като здравноосигурени
Информацията важи за всички лечебни и здравни заведения на територията на страната, независимо...
20.03 | 08:30
-
Третият ерген Васил Пенев влиза в предаването тази вечер
Васил Пенев е на 29 години. Живее и работи в София в сферата на търговията и рекламата
20.03 | 10:30
-
Държавата предлага 30% сградна инсталация в сметката за парно
След решение на Върховния административен съд досегашният начин на изчисление беше отменен
20.03 | 13:20
-
Високо напрежение в НС: Борилавова нарече Тошко Йорданов "изтривалка на ГЕРБ"
Той й се скара да млъкне, докато той говори от трибуната
20.03 | 16:30