Бойна машина – ветеран от Афганистан, в центъра на София 03.06 | 13:24
Финландската Patria AMV 8x8 може да бъде разгледана на пл. „Батенберг“

Любители на военните технологии имат възможността да се запознаят със способностите на бойната машина Patria AMV 8x8. Жителите и гостите на София могат да направят това днес на пл. "Ал. Батенберг", където машината е изложена и да я разгледат отвън и отвътре, предаде БГНЕС.
За машината финландските производители от Patria разказват, че тя е изключително полезна, защото лесно може да се модифицира от бойна машина за пехотата в бронетранспортьор, командно-щабна машина, минохвъргачка, санитарна, ремонтна машина и други. "Patria AMV 8x8 е доказала своите способности в областта на мобилността, защитата на личния състав и огневата способност да поразява цели. Бойната машина е използвана в реални бойни действия в Афганистан и Чад", разказва Янне Реколайнен, вицепрезидент "ключови клиенти" на финландската компания.
Машината е оборудвана с 30-милиметрова оръжейна система и има възможността да плава без предварителна подготовка, защото е амфибия. "Бойната машина е предназначена за бойни действия, но също може да се използва в помощ на населението при бедствия, аварии и катастрофи. Способността да плава без предварителна подготовка ѝ дава възможност да бъде използвана при наводнения. Може да се носи и голям полезен товар и да оказва помощ на населението", смята вицепрезидентът на Patria.
Към момента машината се използва в 7 държави - Швеция, Финландия, Полша, Словения, Хърватска, Южноафриканската република и Обединените арабски емирства. От финландската компания смятат, че машината е добро решение за модернизация на Българската армия и предлагат местно производство. "Имаме огромен опит в трансфер на технологии, което означава точно това – местно производство, изнасяне на производството в държавата. В четири от тези седем държави избраха именно това – да се произвеждат машините им локално, а не просто да ги купят. Ние ще направим именно такова предложение на българската държава, да се произвежда машината тук. Освен работните места, ще се развие отбранителната индустрия, а крайният продукт България ще може да го изнася за чужди държави като български", разказа още вицепрезидентът Янне Реколайнен.
Водещи
-
Народното събрание започна работа
С химна на Република България и химна на Европейския съюз бе открита есенната сесия на 51-вото...
03.09 | 11:59
-
МЗХ ще бори градушките с иновативен подход
На срещата присъстваха изпълнителният директор на Изпълнителната агенция "Борба с градушките“...
03.09 | 11:45
-
Цончо Ганев: Народът обеднява с всеки един ден преди еврозоната
"Политиките, които води правителството, са пагубни, задлъжняваме с колосални темпове - 16...
03.09 | 11:15
-
Голям пожар избухна рано тази сутрин в столичния квартал "Илиянци"
Според предварителна информация, складът е с площ около 1000 квадратни метра. До момента няма...
03.09 | 10:59
Най-четени
-
Има задържан във връзка с дерайлиралия трамвай в София
Подлезът е обезопасен, а двете мотриси вече са изтеглени
03.09 | 09:15
-
Над 1500 пощенски станции са готови технически за въвеждането на еврото
Електронен пенсионен картон улеснява пенсионерите
03.09 | 09:21
-
Православната църква почита свети Антим Никомидийски - епископ, загинал мъченически за вярата си
Управление в тежки времена
03.09 | 09:45
-
Бойко Борисов очерта основните приоритети за новия политически сезон
Излъчването на химните на България и на ЕС, обаче, прекъсна Борисов, после той продължи.
03.09 | 10:15