Болница "Шейново" вече е осъдена да плати 120 000 лева на родителите на едно от разменените бебета 03.12 | 16:45
Първата инстанция - Софийският градски съд, присъди 60 000 лева на майката и 40 000 лв. на бащата за претърпените неимуществени вреди

Апелативният съд осъди болница "Шейново" и постанови 120 000 лева обезщетение за родителите, които подават сигнала, че бебето им е разменено, научи NOVA.
Първата инстанция - Софийският градски съд, присъди 60 000 лева на майката и 40 000 лв. на бащата за претърпените неимуществени вреди. Апелативните съдии приемат, че двамата родители са равнопоставени и отсъждат 60 000 лева обезщетение и за бащата на детето.
В мотивите на съдиите пише, че децата са били разменени веднага след раждането и преди първото им кърмене.Искът на семейството към болница "Шейново" беше в размер на 300 000 лева. До съдебен процес се стигна след отказ на лечебното заведение доброволно да обезщети потърпевшите родители.
Безпрецедентният казус е от края на 2022 година. Майката, подала сигнала, че детето ѝ е разменено, разказа единствено пред NOVA за кошмара през който преминава.
Тя се усъмнила, че бебето, за което се грижи, не е нейно биологично дете. Проверката на гривните от родилното отделение потвърди. Адвокатът на семейството Стоян Стойков ускори процедурата по размяната и вместо да се извърви тромаво, която дори законово не е регламентирана, само няколко месеца по-късно двете деца бяха при биологичните си майки.
Другото семейство също е завело иск срещу болница "Шейново".
Водещи
-
За четвърта поредна година има пробив в системата за защита на матурите
Повтаряща се схема въпреки мерките за защита
22.04 | 10:45
-
Връзките между САЩ и Китай са в най-лошото си състояние от десетилетия
Блокирани диалози по ключови въпроси
22.04 | 10:31
-
Ватиканът съобщи официалната причина за кончината на папа Франциск
Той е починал от инсулт и последвала необратима сърдечна недостатъчност.
22.04 | 10:15
-
Путин предложи двустранни разговори с Киев
И двете страни обвиниха другата в нарушаване на примирието, което Киев определи като трик от...
22.04 | 09:59
Най-четени
-
Пролетни температури и дъжд във вторник
Затоплянето продължава, максималните температури ще бъдат от 23°С до 25°C в цялата страна, по...
22.04 | 08:00
-
Светли вторник: Денят, в който почитаме Божията майка
Какви са обичаите и традициите, свързани с този ден от Светлата седмица
22.04 | 09:15