Борисов: Независимостта не е даденост 22.09 | 09:33
За нейното отстояване се иска решителност и отговорност, написа той във Facebook
Отбелязваме 112 години от обявяването на независимостта на България! Брилянтен ход на българската дипломация и политически елит. Пример как с премерени и смели действия се постига една дългоочаквана цел, особено важна за нашето развитие, самочувствие и международно положение.
Това написа премиерът Бойко Борисов във Facebook по повод днешния празник. Ето как продължава постът му:
Днес единствено независимите държави могат да отстояват ефективно националния си интерес. Членството в ЕС ни отреди място сред модерните и демократични страни, където гарантирането на свободата и гражданските права е преди всичко останало. Независимостта обаче не е даденост, за нейното отстояване се иска решителност и отговорност.
С решителност и отговорност осъществихме редица стратегически проекти в сферата на енергетиката, отбраната и икономиката - които трайно затвърдиха евроатлантическата ни посока на развитие, защитавайки преди всичко българския национален интерес.
През 1908 г. всички партийни противоречия и лични амбиции са загърбени заради националния идеал. Целта е постигната, а успехът е за целия народ.
И днес хората настояват за икономически и културен напредък и аз съм убеден, че нищо не бива да спъва страната ни по този път. Затова подкрепям всеки глас в тази посока. Но няма да се уморя да казвам, че българският народ е миролюбив народ, че успех се постига с диалог, а не с противопоставяне. Разделението не е било и няма да бъде успешна формула в политиката и събитията отпреди 112 години го доказват. И тогава, и днес единството е това, което трябва да поставяме в основата на всяка национална кауза. Уроците остават и за обществото, и за политическите лидери.
Честит празник!
Водещи
-
„Правосъдие за всеки“ на пореден протест
Споровете за легитимността на Сарафов разтърсват съдебната система
05.11 | 21:00
-
Кабинетът предлага на парламента Деньо Денев за председател на ДАНС
Президентът Румен Радев вече няма думата за това назначение
05.11 | 20:44
-
Британското посолство отговори на Борисов: Санкциите за корупция остават в сила
Борисов заяви, че той лично е преговарял с външния министър на Великобритания Дейвид Камерън...
05.11 | 20:30
-
Никола Цолов и Крисия официално потвърдиха връзката си
Подозренията се потвърдиха, когато пилотът сподели няколко общи снимки с певицата
05.11 | 20:15
Най-четени
-
България на прага на еврото: Страната е готова за новата валута от 1 януари (ОБЗОР)
Символично президентът на Европейската централна банка разписа българското евро, което ще...
05.11 | 04:36
-
Демократ-социалист е новият кмет на Ню Йорк
Зохран Мамдани, последовател на шиитския ислям, ще бъде 111-ият градоначалник на мегаполиса
05.11 | 13:59
-
Борисов: Това е коалиционен бюджет
Лидерът на ГЕРБ коментира и санкциите от Великобритания, наложени на лидера на „ДПС-Ново...
05.11 | 10:59
-
Без временна комисия за хотела с водопада на премиера Желязков
НС отхвърли искането на "Възраждане"
05.11 | 14:20