Борисов: Сигурността ни зависи от единството на служби, правителство и граждани 21.07 | 15:15
Заради на съвместните усилия на МВР и МО обстановката на турската граница е спокойна, казва премиерът

Динамиката и мащабът на събитията в света през изминалите седмици и множеството предизвикателства, пред които сме изправени, изискват бързи реакции от всички нас – служби, управляващи и граждани, за да гарантираме сигурността в страната ни. Това заяви министър-председателят Бойко Борисов по време на конференция, която отчете резултатите от Срещата на Върха на НАТО във Варшава. Събитието се проведе във Военната академия "Георги Стойков Раковски".
Премиерът Борисов и висшите военни обсъдиха мерките, които правителството и службите предприемат по отношение на събитията в Турция. "Продължаваме да работим заедно с министър Ненчев и благодаря за помощта по границата на всички военни, които се включиха – справиха се чудесно в съвместните действия с МВР", заяви министър-председателят. Той отчете, че към момента обстановката на българо-турската граница е спокойна.
На събитието присъстваха министърът на отбраната Николай Ненчев, началникът на отбраната генерал Константин Попов, както и командири и заместник-командири на видовете Въоръжени сили и военни формирования от Българската армия.
Водещи
-
Израел забрани влизането на хуманитарна помощ в Газа
От месеци Израел обвинява „Хамас”, че отклонява и разпределя помощи
16.04 | 19:31
-
Българската баница влезе в топ 5 на световна класация
16.04 | 19:15
Най-четени
-
Ускоряване на инфлацията у нас през март до 4%, забавяне до 2,2% в Еврозоната
Това показват окончателните данни на официалната статистика Евростат
16.04 | 13:31
-
Борисов: Има интерес от американски фирми да се строят центрове за изкуствен интелект у нас
Затова няма да продаваме реакторите на Украйна, каза лидерът на ГЕРБ
16.04 | 16:46