Борисов: Такова строителство не е правено в България 08.05 | 14:50
Не знам дали си представяте 40 км тунели с мрамор, с влакове, с контактни мрежи, което сме направили, каза министър-председателят.

Мога да се обзаложа с всички герои на социалистическия труд, че такова строителство, в такива обеми - такива тунели, мостове не е правено в България. Това каза министър-председателят Бойко Борисов по време на днешната церемония по откриване на продължението на метрото до "Бизнес парк София".
"Не знам дали си представяте 40 км тунели с мрамор, с влакове, с контактни мрежи, което сме направили. Ако това преди 89 г. тук щеше да има поне 30 герои на социалистическия труд", каза министър-председателят.
"Чувате колко милиарда са се излели в инфраструктура, какво казва ЕК и Юнкер, Господ да го поживява, защото всички програми за България работят и това го казва бюджетарят на ЕК. С тези екипи на министри нямаме загубено евро и няма да загубим. Огромни усилия ми струва това", каза Борисов.
Цяла България е разкопана. "Марица” се строи, жп линията за 370 млн.евро се строи и септември ще е готова, "Струма” се строи, "Хемус” се строи . В Пловдив, Варна и Русе спортните зали се строят, всички площади се строят”, посочи министър-председателят. "Когато някой каже думата разруха съм готов веднага на диспут. Да сравня метрото с какво? 4 км са направили до 1989 г. ние сме направили 63 км. Всеки може да дойде да спори с мен на тази тема и ще го убедя с факти”, каза още Борисов.
Бяхме поизостанали със старите програми, но вече успяхме да усвоим 75%, има видимо ускоряване. От новите програми 32 млрд. лв. ни чакат за тези години. Вече 10 млрд. са на разположение и от тях 680 млн. са за метрото, каза зам.-председателят на ЕК Кристалина Георгиева.
Тя предаде поздравления от Жан Клод Юнкер, който я помолил да съобщи, че не може да присъства на откриване на метрото. "Ще строим това метро през целия мандат и той ще има много възможности да дойде", допълни Георгиева. Тя имала две "послания"- браво и честито. "Браво на правителството, че спечели и увеличава доверието на европейските ни партньори, за това, че европейската солидарност и парите, които са предназначени за България, се трансформират в полза на хората. Честито на столичани и гостите на столицата за това, че имаме метро, което показва, че девизът на София "Расте, но не старее" си е много верен. Расте ни градът хубавее", заяви еврокомисарят. Тя добави, че утре е празникът на Европа - Ден на победата, Ден на Европа. Свърши една ужасна война, отворихме нова страница към мир да живеем заедно, допълни Георгиева.
Водещи
-
Румен Радев внася предложение в парламента за референдум за еврото
Държавният глава с обръщение към народа и Народното събрание
09.05 | 19:24
-
Как да премахнем пестицидите от плодовете и зеленчуците
Как да премахнем пестицидите от плодовете и зеленчуците
09.05 | 17:20
-
По случай Летния Никулден бяха раздадени безплатно 1300 порции рибена чорба и 250 порции испанска паеля
Днес Бургас отбелязва летния Никулден.
09.05 | 16:59
-
На парада на Червения площад в Москва по случай 80-годишнината от Деня на победата Русия показа бойни дронове
Сред дроновете, които бяха показани по време на парада по случай победата над нацистка...
09.05 | 16:40
Най-четени
-
Борисов шеговито: Ще цитирам Тръмп, който каза, че иска да е папа, моето желание е да съм главен прокурор
Ето какво още каза Борисов
09.05 | 09:27
-
Валентин Вацев: Европа и Русия се готвят за директен военен сблъсък
Вацев критикува остро българската политическа класа за "безхаберие" и "неразбиране на...
09.05 | 11:45
-
Демерджиев подчерта, че случаят "Магдалена" не е изолиран
Според него всички виждат какво се случва в МВР, а Даниел Митов "стои неадекватно" и очевидно...
09.05 | 12:59
-
Евгения Борисова избухна: Ивка Бейбе трябва да спре да се размножава
Мощен апел отправи известната дизайнерка Евгения Борисова във Фейсбук
09.05 | 13:45