Борисов към Мишел: Без солидарност при ваксините в ЕС ще има големи разлики 18.03 | 16:19
Премиерът припомни на шефът на Европейския съвет идеята за компенсационен механизъм за разпределение на доставките на база човек от населението

Министър-председателят Бойко Борисов проведе видеоконферентен разговор с председателя на Европейския съвет Шарл Мишел.
Председателят на Европейския съвет провежда серия от разговори с държавните и правителствени ръководители на страните членки в рамките на подготовката на заседанието на лидерите на 25 и 26 март 2021 г. Целта е предварителен обмен на мнения по темите от актуалния дневния ред.
В рамките на срещата бяха обсъдени темите, които ще бъдат във фокуса на разговорите на евролидерите в Брюксел идната седмица - ответните действия срещу пандемията от COVID-19, единния пазар, промишлената политика, цифровата трансформация и икономиката, положението в Източното Средиземноморие и отношенията с Русия.
Премиерът Бойко Борисов отново изтъкна предложението на България, Австрия, Латвия, Словения, Чехия и Хърватия за компенсационен механизъм за разпределение на ваксините срещу COVID-19 в ЕС на база човек от населението.
Министър-председателят акцентира върху необходимостта от европейска солидарност и обединение по темата, за да се гарантира едновременно изпълнение на фазите на ваксинационните планове в държавите членки. "В противен случай биха възникнали огромни различия между отделните държави в процеса на имунизация на населението", посочи Бойко Борисов пред Шарл Мишел.
Водещи
-
Адвокати излизат на ефективен протест пред Съдебната палата в Пловдив
Протестът е насрочен за 12.00 часа.
03.06 | 11:00
-
Хотелиер се оплака заради трудностите породени от липсата на кадри
Оказва се, че хората от Бангладеш, които идват да работят тук, излизат доста скъпо на...
03.06 | 10:45
-
Балабанов: Изплашен от еврото, колегата Цончо стои на площада, а спестяванията му са в евро
По думите му правителството е създадено като опит за стабилизация на страната.
03.06 | 10:15
-
Как изглежда „мирът“ според Москва: Основните точки от меморандума към Киев
Условия и процедура за подписване на мирния договор
03.06 | 09:59
Най-четени
-
Над 59 хиляди четвъртокласници ще се явят днес на национално външно оценяване
Тестът включва общо 25 задачи, от които 13 са езикови, 11 проверяват познанията по литература,...
03.06 | 08:30
-
Балабанов: Изплашен от еврото, колегата Цончо стои на площада, а спестяванията му са в евро
По думите му правителството е създадено като опит за стабилизация на страната.
03.06 | 10:15
-
Украинският президент реагира остро на предложението за 2-3 дневно примирие в някои части на фронта
Възможна среща на държавни лидери
03.06 | 08:45