Борисов проведе среща с президента на Световната медицинска организация проф. Леонид Айделман 05.09 | 12:45
На разговорите присъства и министърът на здравеопазването Кирил Ананиев

"Усъвършенстването и непрекъснатото надграждане на знанията и уменията на нашите лекари и медицински специалисти означават още по- качествени и съвремени грижи за българските пациенти". Това заяви министър-председателят Бойко Борисов по време на срещата си с президента на Световната медицинска организация проф. Леонид Айделман и президента на Югоизточноевропейския медицински форум доц. Андрей Кехайов. На разговорите присъства и министърът на здравеопазването Кирил Ананиев.
Проф. Леонид Айделман е на посещение в София, за да участва в Десетия международен медицински конгрес, организиран от Югоизточноевропейския медицински форум. Събитието се провежда под патронажа на Министерството на здравеопазването. По време на срещата с премиера Борисов бе обсъдена възможността за по- тясно сътрудничество със Световната медицинска асоциация и Югоизточноевропейския медицински форум с цел намирането на по-ефективни решения на здравеопазването през XXI век. Доц. Кехайов отбеляза, че в рамките на медицинския конгрес у нас ще бъде приета Резолюция от София, която да очертае и да даде насоки за новите тенденции в сектора. А с присъствието си проф. Айделман, който е президент и на Израелската медицинска асоциация, заявява подкрепата си за всички лекари и медицински специалисти в тази част на Европа. Министър Ананиев изтъкна, че основните приоритети в политиката на Министерството на здравеопазването в значителна степен съвпадат с вижданията на Световната медицинска организация за налагащите се промени в здравните системи в световен мащаб. Премиерът Борисов подчерта, че българското правителство подкрепя необходимостта от реформиране и оптимизиране на здравеопазването у нас с цел осигуряване на лечение на високо европейско ниво. Световната медицинска организация представлява близо 9 милиона лекари по света в повече от 100 държави.
Нейната мисия е да служи на човечеството като се стреми да постигне най-високите международни стандарти в медицинското образование, наука и етика, както и да спомага за адекватно здравеопазването за всички хора по света.
Водещи
-
Купуват нова система за гласуване в НС
30.08 | 17:40
-
Сребро за България на Европейското по баскетбол за момичета до 16 години
Националките стигнаха до първо отличие от 2012 година насам
30.08 | 17:20
-
Честването на Александър Невски като патрон на патриаршеската катедрала на България е унизително
В историческата наука има и хипотеза, че в края на живота си Невски приема исляма - което е...
30.08 | 17:00
Най-четени
-
Двойните цени по морето: Едни спазват разпоредбите, други чакат края на сезона
В най-големия ни летен курорт Слънчев бряг двойното обозначаване на цените вече е въведено...
30.08 | 10:20
-
ЕС ще изисква доказателства за произход на газа като част от постепенното премахване на руския внос
Дипломатите на страните от ЕС ще обсъдят предложението на среща в Брюксел във вторник
30.08 | 12:20
-
Лагард показа българските евромонети
"Дизайнът включва символи, които са дълбоко вкоренени в наследството на страната и са ценени...
30.08 | 13:20
-
Военнослужещи унищожиха невзривен боеприпас в Плевен
30.08 | 12:40