Борисов се отчита пред депутатите за срещите си с Путин и Медведев 08.06 | 09:15
Премиерът отива в парламента във връзка с питане от БСП

Премиерът Бойко Борисов ще вземе участие в петъчния парламентарен контрол. Той ще отговаря на въпрос, зададен от депутата от "БСП за България" Антон Кутев, свързан с визитата на премиера в Москва и срещата му с руския президент Владимир Путин, която той осъществи в края на месец май, предаде БГНЕС.
Втори на парламентарната трибуна ще се качи вицепремиерът по икономическата и демографската политика Валери Симеонов. Той ще отчете пред депутатите работата си във връзка с навършването на 160 години от създаването на Болградската гимназия в контекста на демографската политика на Българското председателство, както и предстоящото 11 заседание на държавите, страни по Конвенцията на ООН за защита правата на хората с увреждания, което предстои да се проведе на 12-14 юни 2018 г. в Ню Йорк (САЩ).
Най-много въпроси са адресирани до министъра на външните работи Екатерина Захариева. Тя ще трябва да разясни пред парламента как се развиват двустранните отношения между България и Турция, сигурността и обезпечаването на генералното ни консулство в Мюнхен, назначаването на почетен консул на България в Македония, обезщетяването на тракийските бежанци, както и задължителното писмено съгласуване на международни инициативи на общините с МВнР.
Участие в петъчния парламентарен контрол ще вземат още министърът на труда и социалната политика Бисер Петков и земеделският министър Румен Порожанов. В законодателната част на пленарното заседание предстои да продължат дебатите по проектите за инвестиционни разходи за модернизация на Българската армия.
Водещи
-
Две жилища в Свищов пропаднаха заради свлачище
Евакуирани са жена и петчленно семейство
08.10 | 17:30
-
Спират достъпа до "Елените" отсега - в 17:00 ч. за цяла нощ
Екипи на МВР ще пазят вилното селище
08.10 | 17:00
Най-четени
-
ППС: Не тръгвайте към планините! 2
Планинските спасители отново напомнят на туристите да следят актуалната прогноза за времето,...
08.10 | 11:30
-
Промените в образованието влизат на първо четене в парламента
Сред основните предложения, които предизвикаха бурни реакции от родители и организации, са...
08.10 | 09:30
-
Полиция влезе в сградата на Община Несебър
В района се наблюдава засилено присъствие на униформени
08.10 | 15:40