Боян Расате: Прокуратурата винаги е работила за сенчести групировки и мафиотски кръгове или под натиск от улицата 01.11 | 19:45
От МВР съобщиха, че по случая е образувано досъдебно производство, работата по което продължава

Не съм учуден, в България прокуратурата винаги е работила за сенчести групировки и мафиотски кръгове или под натиск от улицата. Това коментира кандидатът за президент Боян Расате пред "Евроком".
"Не искам да се крия зад някакъв имунитет, който получавам, благодарение на това, че участваме в избори, но бих искал да не коментирам конкретно случая с това "нахлуване". В България все пак всеки може да коментира всеки, когото поиска и да обвинява, когото поиска. Въпросът е обвиненията да бъдат доказани и доколкото съм запознат с римското право: " Всеки е невинен до доказване на противното", коментира още Расате.
Председателят на Инициативния комитет, който издига Боян Расате за кандидат-президент, Мирослав Паскалев коментира, че прокуратурата вдига шум и прави буря в чаша вода. "В тази държава има толкова неща за разследване, спекулацията на борсата с електроенергията, която източва парите и фалира български предприятия не е интересна за прокуратурата. Интересни са ето такива битовизми.
По думите на Мирослав Паскалев няма да обжалват решението на съда, ако се стигне до такова.
Главният прокурор Иван Гешев поиска имунитета на Боян Расате заради нападението на офис на ЛГБТИ организация. Расате се ползва със защита, тъй като е кандидат за президент.
От МВР съобщиха, че по случая е образувано досъдебно производство, работата по което продължава.
Водещи
-
Радев: Доставката на F-16 е само началото на ангажиментa към изграждането на реални отбранителни способности
Той проведе среща със зам.-помощник секретаря по отбраната за Европа в Департамента по...
12.04 | 18:00
-
Слава Севрюкова: нНе Гагарин е първият космонавт!
Преди него имало десетина, оцелял е само Владимир Илюшин, отбелязва тя
12.04 | 17:40
-
Рюте: Русия обмисля да разположи ядрени оръжия в Космоса
Това каза генералният секретар на НАТО пред германския вестник "Велт"
12.04 | 17:20
-
Хартиените трудови книжки остават в историята от 1 юни
Те обаче не бива да се унищожават, а трябва да се оформят от последния работодател и да се...
12.04 | 17:00
Най-четени
-
Лазаровден е! Какво повелява традицията, а какво е забранено?
Вижте какви са и поверията за този ден
12.04 | 09:00
-
Пореден протест в София и Телиш срещу войната по пътищата
Те са под наслов: „България няма деца за убиване!“
12.04 | 11:40
-
Почина канадският режисьор с български корени Тед Кочев
Негово дело е лентата "Рамбо: Първа кръв"
12.04 | 10:40
-
Протестиращи в Бургас искат летището да работи кръглогодишно
От своя страна кметът Димитър Николов отбеляза, че извън сезона има само един полет - до...
12.04 | 10:20