Британец и българка, издирвани от Испания, задържани във Варна 09.10 | 17:35
Търсени са с европейска заповед по обвинение за грабеж и последвало изнудване
При специализирана полицейска операция, проведена на 8 октомври на територията на Варна от служители на сектор "Издирване" - ГДНП и ОДМВР-Варна, са установени и задържани 39-годишен британски гражданин и 27-годишна българка. Мъжът е със статут за продължително пребиваване на територията на страната ни. И двамата са с адресни регистрации във Варна.
Те са обявени за издирване на 3 октомври т.г. с Европейска заповед за арест, издадена от Кралство Испания, във връзка с извършен на територията на Иберийския полуостров грабеж и последвало изнудване на британски гражданин. Случаят е получил широк обществен отзвук на територията на Испания. По време на задържането на мъжа и последвалите действия по разследването на обитавания от него адрес във Варна са намерени наркотични и вещества.
За случая е уведомена окръжната прокуратура в областния град. Предстои предаването на британеца и българката на испанските власти, като срещу мъжа е образувано и досъдебно производство за незаконно притежание на наркотици.
Водещи
-
Слави Трифонов с ново отворено писмо до Демерджиев и премиера за случая "Петрохан"
Той призовава вътрешния министър да изнесе публично събраната до момента информация
03.06 | 20:45
Най-четени
-
Радостин Василев поиска експулсирането на посланичката на Украйна у нас
Скандалът с незаконното строителство край Варна
03.06 | 11:15
-
БАН с три сценария за българската икономика до 2028 г.
Прогнозата до 2028 година е разработена в 3 сценария, показващи зависимостта на растежа,...
03.06 | 09:58
-
Разкриха схема за източване на Здравната каса за близо 500 000 евро
Според МВР са отчетени около 3000 фиктивни клинични пътеки, шестима души са задържани
03.06 | 13:40
-
Гълъб Донев за натрупаният 7,4% дефицит: Разходи, скрити по чекмеджетата
Самохвално рекламираните бюджети с дефицит от 3% през последните пет години са резултат от...
03.06 | 13:10